Makyaj ve Güzellik

Beyaz Ten İçin Uygun Allık Renkleri

Beyaz ten rengi, utanında hemen kızaran, güneşte hemen yanan, lekelenmeye daha müsait bir cilt rengi olsa da kesinlikle makyajın en çok yakıştığı ve kolay yapıldığı bir cilt rengidir. Ancak bir o kadar da risklidir. Renklerin pigmentasyonu beyaz tende fazlaca açığa çıkacağından soytarıya dönüşmeden uygun renkleri bulmak deneyim gerektirir.

Beyaz Tenliler İçin Hangi Allık Renkleri Uygundur

Beyaz tenli hanımlar aslında tüm renklerin uygun tonlarını makyajlarında kullanabilirler ancak dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Beyaz tene en çok yakışan hafif şeftali tonları ve en hafif pembe tonlarıdır. Bu renk allıklar beyaz tenli hanımlar için üretilmiş olup dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunun yanında eğer rengi çok koyu olmadığı ve çok yoğun sürülmediği takdirde mercan tonları da beyaz tenlilere çok yakışacak bir allık rengidir. Özellikle yazın daha çok tercih edilen bronz allıklar ise beyaz tenli hanımlar için biraz risklidir. Çünkü aşırı makyaj yapmış bir hava yaratabileceği için hem sizi yaşlı gösterecek hem de itici duracaktır. Ancak bu sorunu daha hafif renkli örneğin altın rengine yakın soğuk alt tonlu allıklar seçerek aşabilirsiniz.

Beyaz Tenliler Allık Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

  Doğal Makyaj için 10 Başarılı Yöntem

Allık seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta allığın pigmentasyon durumudur. Pigmentasyonu yani renk verme yoğunluğu fazla olan allıklar siz de adeta bir makyaja bulanmış etkisi yaratacaktır. Çünkü beyaz tende her şey olduğundan daha fazla görünecek ve dikkat çekecektir. Allığınızın rengi kadar renk verme yoğunluğu da önemlidir. Orta pigmentasyonlu pembe ve şeftali tonlarını, düşük pigmentasyonlu mercan ve bronz tonlarını tercih etmenizde fayda vardır.

Allık Sürme Teknikleri

Allık sürülürken en çok dikkat edilmesi gereken makyaj malzemesidir. Sürülmesi gereken yer olan yanaklarımız, elmacık kemiklerimiz yüzümüzün yan taraflarında kalmaktadır. Bu noktalara ışık direk düşse bile biz bunu aynadan ışığın düştüğü açı ile göremeyeceğimiz için hep daha az sürmüşüz gibi gelir. Bu nedenle allık sürerken gün ışığında ya da gün ışığına yakın bir aydınlıkta sürmek her zaman daha yararlıdır. Ayrıca allığı yumuşak geçiş hareketleri ile sürmek gerekir. Tampon hareketler ile sürülen allıklar yüzümüzde dalgalanmalar yaratacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu