Epilasyon

Tüy Dökücü Sprey Nasıl Kullanılır

Tüylerin giderilmesinde oldukça farklı ürünler tercih edilebiliyor. Ağda, epilasyon, jilet veya tüy dökücü spreyler tüyleri giderme için tercih edilen farklı yöntemlerden bazılarıdır. Özellikle ağrısız olması il oldukça kısa sürede tüyleri gidermesi için hem kadınlar hem de erkekler için en çok tercih edilen tüy alma tekniğidir. Tüy dökücü spreyleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Özellikle tüy dökücü kremler yüksek oranda yakıcı etkisi olması sebebi ile bazı hassas ciltlerde alerji yapabilmektedir. Bunun için de tahriş olmaya yatkın bir cildiniz var ise hassas olan bölgelerinizde tüy dökücü spreyleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Tüy dökücü spreyleri kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar:

  • Duştan önce yapmanız gerekirken aynı zamanda temiz bir cilde tüy dökücü spreyi uygulamalısınız.
  • Tüy dökücü kremlerin üzerlerinde yazan kullanma talimatlarına uygun olarak ilk olarak sprey kutusunu iyice çalkayarak kullanıma hazır hale getirmelisiniz.
  • Tüylerin üzerine sıktığınız spreyden çıkan jeli veya köpüğü yavaşça ince bir tabaka halinde tüylerinizin üzerine yaymalısınız.
  • Tüy dökücü spreylerin alerji yapma oranları oldukça yüksek olması ve yapı olarak da oldukça keskin bir yapıya sahip olmasından dolayı en fazla 5 dakika kadar cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır.
  • Tüylerinizin kalkma süresi kıllarınızın köklerinin yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Bunun için spreyi sürdüğünüz yerde ufak bir alanda eliniz ile tüyleri çekerek kalkıp kalkmadığına bakarak kontrol edebilirsiniz.
  • Eğer tüyleriniz kalkıyorsa ılık bir su yardımı ile ovalayarak spreyi temizlerken aynı zamanda tüylerinizden de kurtulabilirsiniz.
  • Spreyi yıkadıktan sonra spreyden herhangi bir kalıntı kalmaması için duş jeli veya sabun yardımı ile cildinizi iyice temizlemelisiniz.
  • Tüy dökücü spreylerin kokusu da keskin olduğu için tamamen kapalı bir alanda uygularken gözlerinizin yanmamasına da dikkat etmelisiniz. Tüy dökücü spreyler özellikle bacaklar ve kollar için oldukça uygundur.
  • Bikini bölgesi ve koltuk altı ise yapı olarak biraz daha hassas bir yapıya sahip olduğu için yanmalara bağlı olarak alerji olmaması için kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Kullanacaksınız oldukça kısa süre bekleterek ve hassas ciltler için uygun olan ürünleri tercih etmelisiniz.
  Ağda Sonrası Bakım Nasıl Yapılır

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu