Makyaj ve Güzellik

Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır?

Yüz güzelliğini etkileyen önemli faktörlerden biri kaşlardır. Kaş yapınız çok inceyse isteğiniz güzelliğe kavuşamayabilirsiniz.

Badem Yağı İle Kaş inceliğine Kalıcı Çözümler

Badem yağının cilt üzerindeki iyileştirici etkili küçümsenemez derecededir. Badem yağını sabah akşam kaşlarınıza bir parça pamuk veya kulak çubuğu yardımıyla sürerseniz, kaşlarınızın daha sağlıklı olduğunu ve gürleştiğini kısa zamanda fark edebilirsiniz. Badem yağını, etkili bir sonuç almak için kökten uca doğru sürülmesi gerekmektedir. Eğer kirpikleriniz de kısa ve cansız ise yine aynı badem yağını kullanarak, uzun ve sağlıklı kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırma

Sarımsak kan akışını hızlandırarak, kıl köklerini beslediği için genellikler saçları dökülen kişilerin kullandığı çözümlerden biridir. Aynı zamanda seyrek kaşlar için de kullanılır. Sarımsağı ezip, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek kaşlarınıza sürebilirsiniz. 10-15 dakika beklettikten sonra, zeytinyağı da sürüp, 30 dakika bekletip, sabun ve ılık suyla yıkayabilirsiniz. Sarımsağın kokusunun önemli bir sorun olabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Pudralı Kalem İle Kısa Zamanlı Çözümler

Uzun sürede kaşlarınızın kalınlaşmasını bekleyemiyorsanız, bir davet söz konusu ise görüntünüzden hoşnut değilseniz kısa zamanlı çözümlere de başvurabilirsiniz.  Kalem ile seyrek gördüğünüz bölümlere dokunuşlar yapabilirsiniz. Kalem seçerken dikkat etmeniz gereken pudralı kalem olmasıdır. Pudralı kalemin pudraları kaşların arasında dağılır ve dolgun bir görünüm sağlayacaktır. Kaleminizin rengi asla siyah olmamalı, siyah renk keskin bakışlara sahip olmanıza neden olur. Kaş renginize uygun bir renk kalem kullanılmalıdır. Kaşlarınız siyahsa bile kalemi koyu kahve kullanınız. Açık tenli olanlar için, kaş renginden bir ton açık kalem kullanılmalıdır ki ten renginden farklı durmamalıdır. Koyu veya farklı renk kullanımı komik duruma düşürebilir.

  Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu