Makyaj ve Güzellik

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Makyajsız halinizle çok güzel görüneceksiniz. Doğal haliniz sizi baştan çıkartacak kadar etkileyici olacak.

Çoğu kadın için makyaj yapmak, artık bir hayat standardı haline gelmiş durumdadır. Özellikle aktif bir sosyal yaşamı olan, zamanının çoğunu sosyal aktivitelerde geçiren ve iş kadını olan çoğu kadının hayatındaki öncelikli standartlarında her daim bakımlı ve göz alıcı görünme etkisi yaratmak olduğundan makyaj durumlarına fazlasıyla önem vermektedirler.

Ancak kadınların kendilerini güzel hissetmeleri ve estetik olarak da güzel bir görünüme sahip olmaları sadece makyaj yapmaya bağlı değildir. Normal şartlarda zaten hiç bir kadın güzelliğini sadece makyajlı haline bağlamamalıdır.

Makyajsız Güzelliğe Nasıl Kavuşulur?

  • İlk olarak temelden bir atılım yapıp cilt güzelliğine dair bir takım atılımlar yapılmasıyla işe başlanmaktadır. Bu sebepten ötürü de cildinizin en önemli güzellik kaynağı olan suyu vücudunuzdan eksik etmemeye özen gösterin.
  • Yeterli miktarda su tüketiminin cildin yumuşaklığını ve nemlendirilmesini sağladığı bilindiğinden, aynı zamanda suyun cilt için zararlı olacak toksinleri de vücut dışına atabileceği kıstası da göz önünde bulundurulduğundan mutlaka su içimine özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Cilt temizliği de aynı zamanda makyaj yapılmasına gerek kalmadan cildin dikkat çekici olabilmesi için ana unsurlardandır. Cilt tipinize uygun olacak bir tonikle cildinizi sürekli temiz tutarsanız, taze ve güzel bir görüntüye ulaşmanız mümkün olacaktır.
  • Göz çevresinin bakımına da aynı şekilde özen göstermek; yorgun, şişmiş ve mor renkli göz altı durumlarını yüzünüzden uzaklaştırdığınızda makyaja ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelmektedir.
  • Bunun için yapmanız gereken cilt yapınıza ve yaşınıza uygun bakım ürünleri kullanmak, bunun yanında doğal ürünlerle kürler yapmak ve göz altı şişliklerinin çoğunlukla uykusuzluktan kaynaklandığı düşünülürse günde en az 7 saatlik uyku süreçleri geçirmeniz önerilmektedir.
  • Kirpiklerinizin ve kaşlarınızın da bakımını ihmal etmemek adına mutlaka doğal yağlardan faydalanarak bu bölgelerinize masaj yapmanız, yüzünüze uygun bir kaş şekli kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Cildinizi her daim soğuk suyla yıkamak, hem cildinizi daha gergin hem de daha canlı bir yapıya kavuşturacaktır.
  • Makyajsız güzel görünmek için yapılabilecek son bakım dudaklarınız üzerinde olmalıdır. Daha canlı, daha dolgun ve daha güzel görünümlü dudaklara sahip olmak adına bir miktar şeker ve bir miktar balı karıştırdıktan sonra, bu malzemeyle dudaklarınıza yavaş hareketlerle 2 dakika boyunca masaj yapmanız yeterlidir.
  • Dudaklarınızı bu ürünlerden temizleyip bir de nemlendiricinizi sürdükten sonra dudaklarınızdaki doğal güzelliği anında fark etmeniz mümkündür.
  Kaş Kaldırma Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu