Makyaj ve Güzellik

Kırmızı Renk Oje Nasıl Kolay Çıkar?

Güzelliği tamamlayan unsurlardan biri de el ve tırnak güzelliği ve bakımıdır. Tırnaklarınızın sağlığı için takma tırnak kullanmayı tercih etmeyen kişilerdenseniz çeşitli renk ojelerle dikkat çekici olabilirsiniz. Oje sürerken dikkat etmeniz gereken etkenler olduğu gibi çıkarırken de dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Özellikle koyu renk ojeleri tercih ediyorsanız, asetonla çıkarmanız pek işe yaramayacaktır. Asetonla oje çıkarmada uygulama şeklinizde çok önemlidir. Asetonu tırnağınızın üzerine biraz döküp beklettikten sonra makyaj pamuğu ile direk tırnak dibinden ucuna doğru çekiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta yuvarlak hamleler yapmamanızdır. Aksi takdirde tırnaklarınızın kenarlarındaki etlere bulaşır ve çıkması daha zorlaşabilir. Tırnaklarınızın üzeri ve kenarları koyu renk kalabilir. Bu da çok kötü bir görüntüyü ortaya çıkarabilir.

Ojeleri Kolay Çıkarmak İçin ipuçları

Özellikle kırmızı renk ojeler tırnaktan tam olarak aseton yardımıyla çıkmaz. Tırnak kenarlarında izi kalabilir. Bunu engellemek için karbonatın yardımına ihtiyacınız olabilir.

Karbonat İle Tırnakta Kalan Ojeleri Temizleme

2 yemek kaşığı karbonatı iki bardak sıcak su koyduğunuz kâsenin içine dökünüz. Karbonat eridikten sonra ellerinizi birkaç dakika bekletirseniz kalan oje kalıntılarınız kolay bir şekilde çıkacaktır.

Tırnaklarınızı Fırçalayın

Tırnaklarınızdaki kalan ojelerden kurtulmanın bir kolay yolu da kullanmadığınız bir diş fırçası ve beyazlatıcı diş macunuyla fırçalarsanız, özellikle kırmızı gibi zor çıkan ojelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Vazelin Yardımıyla Ojelerden Kurtulma

Vazelini tırnaklarınıza sürüp bir süre bekletiniz. Sonra pamuk yardımıyla düz bir şekilde silebilirsiniz. Ojelerin kolay çıktığını fark edeceksiniz.

Saf Aseton Kullanmak

Kuaför malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulabileceğiniz saf aseton ile bütün bu uğraşlara gerek kalmadan kolaylıkla ojelerinizi çıkarabilirsiniz. Asetonu uygulamadan önce tırnaklarınızı biz makyaj pamuğu yardımıyla zeytinyağıyla yağlarsanız ellerinize ve tırnaklarınıza zarar vermekten korumuş olursunuz. Eğer protez tırnak kullanıyorsanız, saf aseton kullanmamalısınız, bilinmelidir ki saf aseton protez tırnaklarınızı eritebilir.

  Bacak Sıkılaştırıcı Yağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu