Makyaj ve GüzellikVücut Bakımı

Bacak Sıkılaştırıcı Yağlar

Düzenli olarak yapacağınız bakım kürleri ile oldukça sıkı ve pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz. Bunun için de bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Bacaklarınızda belirli rahatsızlara bağlı olarak oldukça ciddi boyutlarda renk değişikliği veya bozukluklar var ise bitkisel yağlar o kadar etki yapmayacaktır. Sadece sarkma olan bacaklarda oldukça etkili olan bitkisel yağları tercih edebilirsiniz. Tabi ki sadece yağın kendi etkisinin yanı sıra yapacağınız masaj teknikleri de sıkılaşma için etkili olacaktır. Yumuşak ve sarkık olan bacakların toparlanması için etkili bir masaj tekniği ve bu konuda etkili olan yağları kullanabilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırıcı Yağ Çeşitleri

Portakal yağı: enfes kokusu ve oldukça etkili olan yapısı ile portakal yağını masaj yaparak temiz bacaklarınıza uygulayabilirsiniz. Tabi ki etkili bir çözüm istiyorsanız düzenli kullanım oldukça önemlidir.

Lavanta yağı: bacak sıkılaştırmada oldukça hızlı bir şekilde sonuç almanız için lavanta yağını tercih edebilirsiniz. Yağların yakılmasında masaj yaparak uygulayacağınız lavanta yağını düzenli olarak her duştan sonra kullanabilirsiniz.

Kekik yağı: kekiğin yakıcı etkisi ile ilk uygulamada bile etkisini hissedebileceğiniz kekik yağı özellikle bacaklarınızın toparlanması için kullanılabilir. Sadece duştan sonra az miktarda hem bacaklarınıza hem de ayaklarınıza kekik yağını kullanarak hem bacaklarınızın rahatlamasını hem de sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Biberiye yağı: oldukça etkili bir sıkılaştırıcı yağ olan biberiye yağını az miktarda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Sadece sıkılaşmak için değil aynı zamanda incelme için de kullanılan biberiye yağını aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Keten tohumu yağı: haftada birkaç kez kullanabileceğiniz keten tohumu yağı özellikle spor yapanların da kullandığı bir bitkisel yağdır. Özellikle bacaklarınızın formda gözükmesi için keten tohumu yağını tercih edebilirsiniz.

Kayısı çekirdeği yağı: kayısı güzellik için kesinlikle hem meyvesinin hem de yağının kullanıldığı bir peeling çeşididir. Özellikle bacaklarınızın güzel bir görünüm kazanması ve pürüzsüz bir şekilde görünmesinin yanı sıra sıkılaşmasını da sağlamak için kayısı çekirdeği yağını tercih edebilirsiniz.

Yosun yağı: özellikle selülit tedavisinde de kullanılan yosun yağı aynı zamanda masaj ile düzenli olarak uygulandığında önemli derecede sıkılaşma için de etkili olan bir yağ çeşididir.

  Fondöten ve Allık Uygulamanın Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu