Makyaj ve Güzellik

Yüzünüzü İnce Gösteren Makyaj Hileleri

Kıyafetlerle vücuttaki fazlalıkları gizlemek nasıl mümkünse, bazı makyaj teknikleri ile de yüzü olduğundan daha ince ve zarif göstermek mümkündür. Kullanılan makyaj malzemelerinin yüz şekli ve ten rengine uyumlu olması elde edilen sonuçtan büyük ölçüde memnun kalmayı sağlayacaktır. Makyaja başlarken cilt tonunu eşitlemek ve kusurları gizlemek için ihtiyaç duyulan fondöteni, yüzde bazı gölgeleme işlemi ile daha ince gösterilebilir. Bu noktada yüzde ince gösterilmek istenen kısımlara gölgeleme işleminin daha yoğun uygulanması makyaj ile daha ince görünmenin mümkün olacağını gösterir.

Makyaj İle İnce Yüz Hatlarına Sahip Olmak Mümkün Mü?

Cilt kusurlarını kapatmak için her gün fondöten kullanan ve daha ince gösteren bayanlar için zamanla gölgeleme işlemi de oldukça basit hale gelmektedir. Profesyonel makyaj malzemeleri ile her bayanın kendi güzellik uzmanı olması günümüz bayanları için söz konusudur. Dolgun görünen bir yüz yapısını bazı makyaj teknikleri ile daha ince göstermek için, birden fazla tonda fondöten kullanılması gerekiyor. Cilt rengine uyumlu açık ve koyu fondötenlerle ciltte gölgeleme yapılacak kısımlar belirlendikten sonra gölgeleme yaparak yüz hatları daha ince gösterilebilir.

Yüzün İnce Görünmesi İçin Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Göz makyajı yüz güzelliğini ortaya çıkaran başlıca unsur olsa da, allık kullanımı ile yüz yapısında bazı değişiklikler yapmak da mümkündür. Bu noktada elmacık kemiklerinin öne çıkması için allık kullanmak mutlaka gerekir. Ancak allığın özenle sürülmesine dikkat etmek gerekiyor. Allık sürerken yüz yapısını dikkate almak ve eğer üçgen şeklinde bir yüz yapısına sahipsek, allık ve fondötenin eşit açılarda sürülmesine özen göstermek gerekir. Elmacık kemikleri ve gözleri öne çıkaracak renkler seçildiğinde yüz hatları daha ince görünecektir.

  Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu