Makyaj ve Güzellik

Allık Nasıl Sürülürse Doğal Durur?

Allık makyajın en önemli adımlarından biridir. Doğru teknikler ile sürülmesi doğal bir görüntü yaratacağı gibi yanlış teknikler ile sürülmesi makyajı batırabilir. Hiç sürülmemesi ise kişide solgun bir görünüm yaratacaktır.

Doğal Görünüm İçin Allık Sürme Teknikleri

Doğal bir görünüm için öncelikle yüzünüzü tanımanız gerekmektedir. Yüzünüzün hangi bölgesine allık süreceğiniz doğal bir makyajın önemli adımlarındandır. Öncelikle şöyle düşünmelisiniz, aslında allık yüzünüze karşıdan bakıldığında elmacık kemiklerinden dolayı ışığın kırılarak geldiği ve hafif bir gölge oluşturduğu noktaya sürülmelidir. Bu da oval ya da ince uzun yüzlerde elmacık kemiklerinin hemen altında bulunan çukurdan hafif şakaklara doğru yükselen noktaya denk gelmektedir. Kare ve yuvarlak yüz hatlarında bu çukur çok belirgin olmadığından elmacık kemiğinin hafif altından şakaklara uzanan kısım allık sürmek için ideal olacaktır. Ancak kare ve yuvarlak yüzlü kişilerde allık dudaklara kadar uzatılmamalı, daha kısa bir hat olarak uygulanmalıdır.

Allığın Doğal Görünmesi İçin Hangi Malzemeler Kullanılmalı?

Allığınızın doğal görünmesi için öncelikle kaliteli bir allık ile ten rengine uygun bir renk tonu gerekmektedir. Renk tonu bir allığın doğal görünmesindeki en önemli etkendir. Bununla birlikte allık için kullandığınız fırçanın kalitesi de oldukça önemlidir. Naylon yapıdaki fırçalar allığı tam tutamaz ve eşit dağıtamazlar. Bu nedenle doğal kıllara sahip fırçaları tercih edebilirsiniz. Örneğin samur fırça bunun için oldukça idealdir. Ayrıca eğer şakaklara doğru kısa geçişli bir allık uygulayacaksanız geniş, çok kıllı bir fırça kolay uygulama sağlayacaktır. Fakat elmacık kemiklerinizin altından dudaklara doğru uzanan ince geçişli bir allık uygulayacaksanız asimetrik kesimli fırçalar sizin için daha uygun olacaktır.

Allık Makyajda Hangi Sırada Uygulanmalıdır?

Allığınızı uygulayacağınız sıra makyajınızın doğal ve doğru görünümü açısından önemlidir. Fondöteninizi uygulayıp, yüz kontürleme işlemi bittikten sonra allığınızı sürmeniz gerekmektedir. Allıktan sonra da eğer kullanmak isterseniz aydınlatıcı sürmenin sırası gelmektedir. Bu adımlar makyajın hem eksiksiz hem de düzgün durması için önemli adımlardır. Eğer hiç fondöten kullanmıyorsanız allığınızı göz makyajınız bittikten sonra sürebilirsiniz. En iyi sonucu ise makyaj bazı kullandıktan sonra alacağınızı unutmayın.

  Bacak Sıkılaştırıcı Yağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu