Makyaj ve Güzellik

Oje Sürerken Oluşan Kabarcıklar Nasıl Önlenebilir?

Güzelliğinizi etkileyen etkenlerden biri de ellerinizin ve tırnaklarınızın bakımıdır. Oje renk seçiminizi tırnaklarınızın şekline göre yapmalısınız.

Tırnaklarınızın Yapısına Göre Oje Seçimi

Kısa ve geniş tırnak yapınız varsa açık renk oje uygulamalısınız. Kısa tırnaklara koyu renk oje yakışmaz.  Açık pembe uygun olacaktır. Tırnaklarınız uzunsa koyu renk ojeler çok yakışacaktır.

Kabarcıklara Engel Olmak

Bakımlı elleriniz dikkat çeksin diye oje uygularken oluşan kabarcıklar dayanılmazdır. Ojeyi tekrar uygulamanıza neden olur ve sinir bozucudur. Tabii birkaç noktaya dikkat edersek, oje kabarcıkların oluşmasına engel olabiliriz.

Oje Sürerken Kabarcık Oluşmasına Nasıl Engel Olabiliriz?

Ojeleri süsleme yaparken açık bırakılan kapaklar birinci etkendir. Kullanımınız bittiğinde ojenizin kapağını kapatmalısınız ki şişenin içine dolan havalar kabarcık oluşturmasın. Oje sürmeden önce ellerinize soğuk uygulaması yaparsanız kabarcıkların oluşmasını engellersiniz. Ellerinizi yıkarsanız da soğuk uygulamanıza gerek kalmaz aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Oje sürerken ince tabaka halde sürerseniz kabarcık oluşmasını engellersiniz. İki kat süreceksiniz yarım saat birinci katın kurumasını beklemelisiniz. Ojeyi sıcak bir ortamda sürmemelisiniz. Serin bir ortamda sürerseniz kabarcık oluşmayacaktır. Sürdüğünüz ojenin daha güzel durması için tırnak yağları kullanmalısınız.

Ojeyi sürmeden önce sakın çalkalamayınız. Çalkalamak yerine elinizde yuvarlayarak açarsanız kabarcıklar oluşmadan karışmasını sağlayabilirsiniz. Ojeyi sürmeden önce pamuğa az miktarda aseton sürüp tırnaklarınızı silerseniz ojenin daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ojeyi parmağınızın ortasından başlayarak sürmeniz gerekmektedir. Sonra sağ ve sol olarak 3 kerede bitiriniz. Kalın uygulama yaparsanız hem kabarcık oluşabilir hem de kuruma süresi uzayabilir.  Ojenizi hızlı kurutmak için kurutma makinanızı soğuk ayarda biraz tırnaklarınıza doğru tutup kurutunuz.  Ojenizin kurumasını engellemek için buzdolabında saklamanız etkili olacaktır.

  Ruj Kusursuz Bir Şekilde Nasıl Sürülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu