Makyaj ve Güzellik

Allık Sürme Yöntemleri

Makyaj yapmak hanımlar için oldukça basit gibi görünse de aslında yapılan makyajın her bir aşamasının oldukça önemli olduğunu ve farklı teknikler ile yapılması gerektiğini de söylemek gerekir. Doğru makyaj ile oldukça pürüzsüz ve düzgün bir makyaj yapabilirsiniz. Makyajı tamamlamak için allık sürme işleminin kesinlikle yapılması gerekmektedir. Elmacık kemiklerinin çıkık gözükmesi ve yüzünüzün rengini kazanması ve canlılığını koruması için allık uygulamasının doğru yapılması gerekmektedir. Abartısız allığın doğru bi renk tercihi ile sürülmesi makyajınızın oldukça güzel görünmesini sağlayacaktır. Yüzünüz için alerji yapmayan kaliteli allıkları tercih etmelisiniz.

Allık sürme yöntemlerinden bahsetmeden önce herkesin yüz hatlarına uygun olan bir allık sürme tekniğinin ve doğru fırçanın kullanımın gerekliliğini de belirtmek isteriz:

Oval Yüz Şekli için Allık Sürme Tekniği

Oval yüzler her türlü makyajı kaldıran ve allığın en kolay sürülebileceği bir yüz şeklidir. Oval yüzler için kesinlikle köşeli bir fırça tercih etmelisiniz. Oval yüz için allık sürerken yanaklarınızın altındaki çukura allık fırçası ile ilk önce küçük dokunuşlar yaparak elmacık kemiklerinizin çıkık gözükmesini sağlamalısınız ve daha sonra fırça yardımı ile bu keskin çizgiyi yavaşça dağıtmalısınız. Yine alın bölgesine allık uygularken sadece şakaklarınızın üzerinden alnınıza doğru hafifçe fırça darbeleri ile allık sürebilirsiniz. Oval yüzde yanaklarınızı bu allık sürme tekniği ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Kalp Yüz Şekline Göre Allık Sürme Tekniği

Kalp şeklindeki yüz şekilleri için öncelikli olarak elmacık kemiklerinizin tam olarak nerede başladığını ve nerede bittiğini fırça yardımı ile tespit etmelisiniz. Bunu da gülümseyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Kalp yüz şekli için dairesel hareketler ile elmacık kemiklerinizin üzerine allık sürmelisiniz. Elmacık kemiklerinizde yukarı doğru şakaklarınıza kadar yine dairesel hareketler ile allık sürmeye devam edebilirsiniz. Burnunuzun uç kısmına da hafifçe allık sürmeniz hem elmacık kemiklerinizi çıkık gösterirken aynı zamanda burnunuzu da kalkık gösterecektir.

Kare Yüz Şekline Göre Allık Sürme Tekniği

Kare yüz şekline allık sürerken burada önemli olan yüzünüzü biraz daha oval göstermek olmalıdır. Bunun için de tüm yüzünüzü allığa boğmak yerine orta boy bir allık fırçası tercih ederek işe başlamalısınız. Kare yüz şeklinde elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulamak yerine yanaklarınızın en tepe noktasından allık uygulamasını yapmalısınız. Yanaklarınızdan kulaklarınıza doğru dairesel hareketle ile allık sürmek kare yüz tipi için en uygun allık sürme tekniğidir.

  Açık Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu