Epilasyon

Ağda Sonrası Bakım Nasıl Yapılır

Tüylerden kurtulmanın en kısa ve en etkili yolu adadır. Fakat ağda yapımından sonra da gerekli bakımların yapılarak pürüzsüzlüğünü korumak da oldukça önemlidir. Bakım yapmanız için en önemli sebeplerden birisi de ağdadan sonra tüyler çıkarken ölü derilerin altında kalarak kıl dönmesine sebep olabilmektedir. Bu da aynı zamanda sivilcelerin de meydana gelmesine neden olacaktır. Ağda yapılan çoğu ciltte ağdadan hemen sonra kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunun için de özellikle ağdadan hemen sonra güneş ile birebir temas etmekten kaçınmalısınız. Bununla birlikte ağda bakım yağlarını ağdadan sonra vücudunuza sürerek kızarıkların daha kısa sürede giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu ve bunlara benzer bazı bakım tekniklerini uygulayarak ağdadan sonra cildinizde tahriş veya alerjinin olmamasını sağlayabilirsiniz.

Ağda Sonrası Bakım

– Başta da belirttiğimiz üzere ağdadan sonra cildiniz oldukça hassas bir yapıda olacağı için birebir olarak güneş ile temas etmemeye özen göstermelisiniz. Güneş lekelerinin daha hassas olan vücudunuzda meydana gelmesi daha hızlı bir şekilde olacaktır.

– Özellikle beyaz tenli bayanlarda ağdadan hemen sonra yoğun oranda kızarıklık görülebilmektedir. Kızarıklık ile birlikte yanmanın hissedileceği ağda sonrası yaşanan bu durum için nemlendirici ve rahatlatıcı kremlerden faydalanarak kısa sürede bu kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

– Ağda sonrasında direkt olarak sıcak suyun altına girerek duş almak ve duş jelleri veya buna benzer temizlik malzemeleri ile temizlik yapmak hassas olan cildinizde bazı alerjilerin meydana gelmesine sebep olabilir.

– Ağda sonrasında bitkisel yağları da kullanarak bakım yapmanız hem yanma hissini giderecek hem de ağdaya bağlı olarak meydana gelen kararmalar veya lekelerin de oluşmasının önüne geçebileceksiniz.

– Aşırı ve yoğun olarak kızarıklık ve yanma hissi yaşıyorsanız kesinlikle buz kürünü uygulayabilirsiniz. Kızarıklara bağlı olarak meydana gelecek olan şişliklerin de inmesine ve yanma hissine bağlı olarak meydana gelecek olan kaşınma hissini de buz ile giderebilirsiniz.

– Ağda sonrasında tüyleriniz uzarken batık veya kıl dönmesi gibi sorunların yaşanmaması için her duşta kese işlemi yaparak uzamakta olan tüylerinizin üzerini ölü derinin kaplamasını önleyebilir ve portakal yağı ile bakım yapabilirsiniz.

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu