Saç Bakımı

Kısa Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saçlarınız ister uzun olsun ister kısa yine de düzenli olarak saç bakımını yapmanız gerekmektedir. Kısa saçların bir bakıma ihtiyacı olduğunu ve bunun da saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için gerekli olduğunu da söyleyebiliriz.

Kısa Saç Bakımı

Genellikle kısa saçların şekil alması için saç şekillendirici ürünler oldukça sık tercih edilmektedir. Bunun için saçların yanması veya yıpranması da olası bir durumdur. Kısa saçlar için yapacağınız en etkili bakım kürü kesinlikle zeytinyağı kürüdür. Bu bakım kürü sayesinde saçlarınızı kısa sürede sağlıklı bir forma hazırlayabilirsiniz.

Özellikle saç boyalarının ve renk açıcılarının saçı oldukça yıprattığı da bir gerçektir. Bunun için de sık aralıklar ile saçınızı boyatmamalısınız.

Jöle veya buna benzer saç şekillendirme ürünlerini kullandıktan sonra gün bitiminde kesinlikle saçlarınız yıkamalı ve nemlendirmelisiniz. Bu sayede bu ürünlerin meydana getireceği kepek sorununda da kurtulmuş olursunuz.

Özellikle saç düzleştiricisi veya saç maşası gibi ya da fön gibi ısı vererek saçın şekillenmesini sağlayan ürünleri kullanırken de saçınızın nemin kaybetmemesi ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için bitkisel yağları kullanmalısınız.

Kuaförde veya evde saçınızı boyama işlemi yapıyorsanız kısa saç yapısında kesinlikle boyanın ve özellikle de renk açıcıların saç derisine temas etmeden saçların boyanması gerekmektedir.

Uzun saçlara oranla kısa saçların bakımının zor olmasının sebebi de sürekli şekil vermek için ek ürünlerin kullanılmasıdır. Tüm bu işlemlere maruz kalan saçınızın rahatlaması için zeytinyağı ile haftalık yapacağınız bakım kürleri ile saç derinizi ve saçınızı dinlendirebilirsiniz ve özellikle evde olduğunuz dönemlerde mümkün olduğunca saçınıza herhangi bir işlem yapmayarak saçınıza sadece badem yağı gibi yağla ile nemini kazandırabilirsiniz. Saç renginize ve yapısına uygun olan kaliteli kozmetik saç bakım ürünlerini kullanarak kısa saçınızın bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Kınanın Saça Faydaları

2 Yorumlar

  1. Saçlarımı sürekli boyuyorum açıcı yüzünden hep yıpranıyor bende açıcı kullanmadan açmaya alıştım ama olmadı saçlarım koyu istediğim renk çok açık olduğu için sanırım yüzden yine açıcı ile açmak zorunda kaldım ama saçlarım artık çok yıprandı ve hafif yanıklar var doğal keratinin saçıma iyi geleceğini okudum birkaç yerde ve patenli olandan alıp kulandım saçlarımda ne yıpranma o yanıklar nede sertlik kalmadı açıcı bile kullansam saçım her zaman sağlıklı artık.

  2. Saçlarımdaki yıpranmalardan kesmeden kurtulmak için doğal keratin kullanıyorum. Saçlarımdaki yıpranma kalmıyor doğal keratin sayesinde bunun yanı sıra uzama da oluyor evde keratin botoksu yapmak için patentli keratin vazgeçilmezim oldu. Saçlarım ilk defa bu kadar sağlıklı, bakımlı ve uzunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu