Makyaj ve Güzellik

Mor Tonlarda Makyaj Yapma Teknikleri

Mor tonlarında yapacağınız makyaj daha sade ve alımlı gösterecektir. Mor rengin büyüleyici etkisine kendinizi bırakıp değişime odaklanın.

Günümüzde çoğu internet sitesinin kadınlara sunduğu en büyük özellik; onlarca makyaj çeşidinin hem resimli, hem de videolu şekilde anlatıldığı hikayelerinin bulunmasıdır.

Sadece mor renk olarak değil, genel olarak tüm canlı tonlardaki renklerle yapılan makyaj her kadını daha enerjik ve neşeli bir görünüme kavuşturmaktadır.

Uzun süreçlerden beri siyah göz kalemi ya da eyeliner’la göz makyajını sınırlayan kadınların bir değişiklik yapıp mor göz kalemi kullanması ya da siyah mor göz makyajı yapması yapılacak en basit değişikliklerden bir tanesidir.

Üstelik sadece basit bir kalem çekerek yapılacak makyaj değil, aynı zamanda mor dumanlı göz makyajı uygulaması da makyajı uygulayan kadının daha seksi ve daha anlamlı bakışlara kavuşmasını sağlayacaktır.

Mor Renk Göz Makyajı Uygulama

Makyajın eksiksiz tamamlanması için her kadının mor renginin 3 farklı tonuna ait fara sahip olması gerektiği unutulmamalıdır.

Makyaj süresince tonlama yapılır çekici bir görüntü ortaya çıkartılmaya çalışılacağından mutlaka farklı tonlardaki morların bir araya getirilmesine özen gösterilmelidir.

Mor renk farkı ilk önce orta açıklıktaki tonundan başlayarak göz kapağınızın üzerine yayarak sürmeniz gerekmektedir. Daha sonra göz kapağınızın üzerine en açık tonunu sürerek son rötuş olarak da en koyu mor tonundaki farınızla göz kapaklarınızın uç kısımlarına rötuş yapmanız yeterli olacaktır.

Bu makyajla birlikte uygulanacak tarz çeşitleri ise şöyledir;

  • Mor renk makyajla birlikte daha yırtıcı bakışlara sahip olmak isterseniz aynı zamanda metalik tonları da makyajınızın içerisine yedirme imkanınız bulunmaktadır.
  • Mor makyajla birlikte gözün iç kısımlarına uygulanacak beyaz ya da simli şekildeki bir göz kalemi, özellikle büyük çaptaki gözlere sahip olan hanımlar için büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Kirpiklerinizin dip kısımlarına fazladan olacak şekilde mürdüm rengindeki farı uyguladıktan sonra, bunun da üzerine mat tonlarda far uygulamanız değişik bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacaktır.
  • Koyu renk tenli kadınların da mor renk makyaj yaparken ton olarak lila tonlarını tercih etmeleri ve aynı tonlarda kalemler kullanmaları, hem hafif hem de sevimli bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

  Allık Nasıl Sürülürse Doğal Durur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu