Makyaj ve Güzellik

Canlı Renkteki Rujlar Nasıl Sürülür?

Çekici dudakların ön plana çıkmasını sağlayan ı renkli rujlar, makyaj il doğru orantılı olduğu takdirde cazibesi düzeylere ulaşmaktadır. Canlı rengin dikkat çekme özelliğinin olmasından dolayı pek çok bayanın kullanmaktan yana olmadığı renkler olsa da, cesaret ile dikkat çekmeyi başaran bayanlar, canlı renklerin çekiciliğini sonuna kadar yaşamanın ayrıcalığını yaşayabilirler.

Canlı Renkte Rujlar Ne Zaman Sürülmeli?

Gece davetlerinin vazgeçilmezi olan renkli rujlar, artık zaman fark etmeksizin her zaman tercih edilmektedir. Tercih eden kişinin cesaretine bağlı olarak seçilen ruj rengi, tavsiyelere göre bordo rengi ağır basmaktadır. Kısa sürede hazırlanmak gerektiğinde iddialı bir ruj rengi ile tüm dikkatleri üzerinize rahatlıkla çekebilirsiniz. Diğer yandan rujun uzun süre dayanması için ruj altına sürülen dudak bazı sayesinde canlı renkleri gün boyunca yanınızda taşıyabilirsiniz. Başarılı bir ruj sürmenin en ince ayrıntılarından biri olan dudak kalemi çekmek, canlı renklerle birlikte uygulaması da son derece kolaylaşmaktadır. Dudak kalemini keskin çizgilerle rujdan ayırmak yerine rujun içine karışmasını sağlamak, dudak renginin net ve oldukça dikkat çekici olmasını sağlar.

Canlı Renk Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Özel gecelerde rujun canlı renkte olması, gece ile bütünleşmek adına önemli olsa da, sıradan günlük yaşamda kıyafetler ile sürülmesi gereksiz abartıya neden olabilmektedir. Aradaki çizgiyi yakalayabilmek adına bir kat ruj üstüne pudra uygulayarak rujun dayanıklılığı artırılabilir. Bu da dudakların her zaman dolgun ve çekici görünmesini sağlar. Canlı renk ruj kullanımında ısrar ediliyorsa, rujun parlak renkte olmamasına özen göstermek gerekir. Mat renkler sayesinde günlük yaşam için canlı ve iddialı renklere sık sık yer verilebilir.

Canlı renkteki rujları uygularken direkt olarak dudağa sürmek yerine, fırça yardımı ile sürmek, rujun eşit miktarda yayılmasını sağlayacağı için canlı rengin pürüzsüz görünmesi sağlanacaktır.

  Cilt Bakımında Pudra Nasıl Kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu