Makyaj ve Güzellik

Zayıf Görünmenin Yolları

Kilo vermekte sorun yaşıyorsanız veya istediğiniz kiloya bir türlü kavuşamıyorsanız giyim tarzınızda yapabileceğiniz bazı ipuçları ile zayıf görünmeniz de mümkündür. Bazı taktikler sayesinde kıyafetlerinizde yapacağınız küçük sırlar ile kusursuz bir şekilde görünmeniz mümkün olacaktır.

Zayıf Görünmek İçin Yapabileceğiniz Bazı İpuçları

Kıyafetlerin yanlış olarak seçilmesi zayıf olan birisinin bile oldukça kilolu görünmesine sebep olabilmektedir. Bunun için de sizler de kıyafet seçerken özellikle tek renk kıyafet seçmeye özen göstermelisiniz. Tek renk ve koyu renkler özellikle vücudu daha zayıf gösterecektir. Sizlere yakışan renkleri de tek renk olarak kombin yapmanız hem kendinize yakışanı giymenizi hem de daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Tabi ki bazı renklerin tek renk ve tek parça olarak kullanımı da zayıf göstermenin aksine sizleri daha kilolu gösterebilir. Bunun için de özellikle daha zayıf görünmek istiyorsanız siyah, koyu lacivert gibi koyu tonları tercih edebilirsiniz.

Giydiğiniz kıyafetlerin kumaş yapıları da kilolu görünmenizi sağlayabilir. Özellikle saten gibi kumaşlar vücuda yapışarak vücudun şeklini oldukça olay aldığı için daha kilolu olmanızı sağlayabilir. Kilolu bayanların özellikle ince ve bol kumaşları tercih etmeleri daha salaş bir görünümün yanı sıra daha ince bir form da kazandıracaktır.

Herkesin vücut yapısı birbirinden farklıdır. Kiminin kalça kısmında kilo sorunu vardır, kiminin de sadece üst kısımlarda sorunu vardır. Bunun için de sıkıntı yaşadığınızı düşündüğünüz bölgelerinize uygun olarak seçeceğiniz doğru kıyafetler ile daha kusursuz bir görünüm kazanabilirsiniz. Kısa boylu ve kilolu bir vücut yapınız var ise kesinlikle boyunuzu daha uzun gösterecek kıyafetleri tercih ederek boy ve kilonuzu dengede tutabilirsiniz. Daha az kilolu görünmek için kıyafetlerinizde yapmanız gereken dikkatleri başka bir noktaya çekerek kilolu kısımlarınızı geri plana atmaktır.

Özellikle dik çizgili kıyafetler sizleri daha zayıf gösterecektir. Bunun için de siyah bir pantolon üzerine giyebileceğiniz dikey çizgili bir bluz sizleri hem şık hem de olduğunuzdan daha zayıf bir görünüm içine sokacaktır.

Tercih edeceğiniz kıyafetlerin kesimleri ve kalıpları da yanlış olursa daha farklı bir görünüm içine de girebilirsiniz. Bunun için de sizlere kalıp olarak en yakışan kıyafetleri tercih ederek daha zayıf bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Göz Farı Sürmenin Önemli Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu