Makyaj ve Güzellik

Küçük Gözler İçin Makyaj Önerileri

Bakışların karşı tarafa ilettiği anlamın değeri önemli olsa da, göz büyüklüğü ya da küçüklüğü de, dış güzelliğine önem verenler için büyük önem taşıyor. İri gözlere sahip olmak için çok fazla makyaj hilesine gerek kalmasa da, söz konusu küçük gözler olduğunda bazı makyaj teknikleri ile gözleri daha büyük ve çekici kılmak bayanların en önemli isteklerinden biri haline gelebiliyor.

Küçük Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Küçük gözlere sahip olan pek çok bayan gözlerini büyük göstermek isterken yaptıkları hatalar ile aksine küçük olan gözleri daha da küçülmektedir. En sık yapılan hatalardan biri olan göz kalemini gözün iç kısmına uygulamak, küçük gözlülerin kaçınmaları gereken hatalardan biridir. Bu noktada göz kalemini gözün içinde kullanmaktan vazgeçmeyenler açık renkleri tercih ederek, gözlerini daha aydınlık gösterip aynı zamanda da büyük görünmelerini sağlayabilirler. Göz makyajı gözleri daha büyük gösterecek şekilde yapılmasının yanı sıra, kaş yapısının da küçük gözleri büyük göstermek adına desteklemesi gerekiyor. Kaş şeklinin doğal görünmesine dikkat etmek ve çok inceltmeden şekillendirmek, küçük gözlü bayanların daha iri görünen gözlere sahip olmalarını sağlayacaktır.

Gözleri İri Gösteren Makyaj Önerileri

Küçük gözleri büyük göstermek için makyaj renginde tercihlerin genellikle açık ve aydınlık renklerden yana olması en önemli önerilerden biridir. Göz çevresinde kullanılan göz kaleminin açık renklerde olmasına özen göstermek ve göz pınarlarını aydınlık tonlarla belirginleştirmek, küçük gözleri iri göstermek için işe yarayacaktır.

Pek çok bayanın makyaj da vazgeçilmezi olan eyelineri ise gözün orta kısmından başlayarak sürmeye başlamak ve bitişi de göz çevresi hizasında yapmak gözlerin daha iri durmasını sağlayacaktır. Göz farında yine açık renkleri tercih etmek ve belki gölgelendirme yapmak etkili olacaktır.

  Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu