Makyaj ve Güzellik

Ruj Kusursuz Bir Şekilde Nasıl Sürülür?

Makyajın tamamlayıcısı nitelikte olan ruj, kusursuz bir şekilde sürüldüğünde tüm güzelliği ortaya çıkarmaktadır. Özenle yapılan bir makyaj sonrasında rujun özensiz sürülmesi makyajın genel görünümünü olumsuz etkileyecektir.  Bu nedenle kusursuz ruj sürme tekniklerini dikkatle öğrenmek ve bu kurallar çerçevesinde ruj sürmek yarar sağlayacaktır.

Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gün ve özenle sürülmüş bir ruj ile kusursuz görünmenin yanı sıra oldukça çekici kadınsı görünmekte mümkündür. Bazı özel günlerde bu özelliklere sahip olmak isteyen bayanların ruj sürerken bazı inceliklere dikkat etmeleri gerekiyor. Bu noktada fondöten sürülme aşamasında çoğu kez dudaklar es geçilmektedir. Aksine dudaklara da sürülen fondöten ruj renginin belirgin olmasını sağlayacaktır. Diğer yandan dudak kalemi ile dudak çerçevesini belli etmek rujun dudak kenarlarına taşmadan sürülmesine olanak sağlayacaktır. En son aşamada rujun özenle sürülmesi ve dudakların mat bir görünümde olmasını sağlamak için, dudağın tamamına dudak kalemi uygulamak yeterli olacaktır. Tercihi parlak dudaklardan yana olanların ise, ruj üzerinden bir katta parlatıcı sürmeleri, dudakların ideal ışıltıda olmasını sağlayacaktır.

Kusursuz Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Ruj sürmek makyajın en kolay aşamalarından biri zannedilse de, yanlış ve özensiz sürülmüş bir ruj istenen güzelliği elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle sürülen ruj ile dudakların ön plana çıkması için öncelikle sağlıklı ve ölü hücrelerinden arınmış dudaklara sahip olmak gerekir. Bunun için çok sert olmayan bir fırça ile dudakları fırçalamak dudakların canlanmasına hem de daha dolgun görünmesini sağlar. Dudakları dolgun göstermenin diğer tekniklerinden biri ise, dudağın orta kısmına parlatıcı sürmek ve etrafına yaymaktır. Ayrıca dudak kalemi kullanmak rujun kusursuz sürülmesini sağlarken, istenilen dudak şekline de sahip olmayı sağlar. Dudak kalemi ile dudaklarda istenilen değişikliği yapmak mümkündür. İnce dudak yapısında olanların dudak kalemi ile daha kalın çerçeve yapmaları dudakların istenilen kalınlıkta olmasını sağlayacaktır.

 

  Renkli Maskara Sürmenin Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu