Göğüs Dekolte Bakımı

Göğüs Büyütme Masajı

Göğüs bedeninizden şikâyetçi iseniz ve doğal yöntemleri arıyorsanız o zaman göğüs büyütme masaj hareketlerini deneyebilirsiniz. Göğüs büyütme için birbirinden farklı masaj çeşitleri bulunmaktadır. Sadece masaj yapmak değil aynı zamanda bitkisel göğüs büyütme karışımları ile de bu süreci hızlandırabilirsiniz. Doğal yöntemler sağlıklı olduğu kadar aynı zamanda uzun vadede sonuç verecek olan uygulamalardır. Bunun için de sabırlı olmanızı ve düzenli olarak her gün masaj yapmanızı öneririz.

Göğüs Büyütme Masajı Nasıl Yapılır

– İlk olarak lavanta yağını sürdüğünüz göğüslerinizi masaj için hazır hale getirmelisiniz. Bu masaj tekniği için yapmanız gereken ilk olarak sağ elinizi sağ göğsünüze ve sol elinizi de sol göğsünüze yerleştirerek dıştan içe doğru yavaş hareketler ile ovalama işlemi yapabilirsiniz. Bu hareketin en önemli noktası iki eli de aynı anda hareket ettirmektir. Bunun için de ellerinizi aynı anda dıştan içe doğru hareket ettirmeye dikkat etmelisiniz. Aynı hareketi içten dışa doğru da yaparak belirlediğiniz bir sayıya göre günlük olarak düzenli olarak bu masaj tekniğini yapabilirsiniz.

– İkinci olarak bahsedeceğimiz masaj çeşidinde masaja başlamadan önce portakal yağını göğüslerinize sürebilirsiniz. İlk olarak avuç içiniz ile göğüslerinizi sıkı olmadan kavramalısınız. Daha sonra avuç içiniz ile göğüslerinize yavaşça bastırarak yukarı ve aşağı hareket ettirmelisiniz. Bu masaj hareketini her iki göğsünüze de 2’şer dakika yapmanız yeterli olacaktır.

– Bir diğer masaj çeşidinde de bakım yağı yerine buzlu su kullanmanız önerilir. Buzlu suyu bir kabın içinde hazır beklettikten sonra ellerinizi buzlu suya batırıp çıkararak göğüslerinize sert olmadan yavaşça bastırarak sıkın. Daha sonra sıktığınız göğüslerinizi hafif dairesel hareketler yaparak bırakabilirsiniz. Hareketi tekrar etmeden önde sık sık ellerinizi buzlu suya batırmayı ihmal etmemelisiniz.

  Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır

– Bir havlu yardımı ile yapacağınız bu masaj çeşidinde de ellerinizi göğüs hizasında dik olarak tutmalısınız. Daha sonra havluyu bir sağa ve bir sola kıvırarak havluyu ellerinizin arasında sıkılaştırmaya özen göstermelisiniz. Bu hareket ile göğüs kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

– Dizlerinizin üzerinde diz çöktükten sonra kollarınızı geriye doğru ve ileri doğru uzatma hareketini 30 kez yapabilirsiniz. Bu hareket ile göğüs bölgenizin toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu