Makyaj ve Güzellik

Renkli Maskara Sürmenin Püf Noktaları

Maskara kullanımı doğru makyaj için önem arz eden bir durumdur. Maskaranın cinsi, kullanım şekli güzel bir göz makyajına ulaşmak için önemli bir adımdır. Maskaranın kullanım süresinin üç aydan fazla uzun tutulması hem göz hijyeni açısından sakıncalıdır hem de yapılan makyajın kalitesiz durmasına da neden olur.

Maskara Seçimi

Maskara tercihinizin doğru olması gerekir. Makyajın son dokunuş etkisi olan maskara, güzel kıvrımlı kirpiklere sahip olmanızı ve daha canlı, bakımlı görünmenize yardımcı bir etkiye sahiptir.

Günlük hayatta kullanmak için alacağınız maskaranın orta kalınlık ve mesafede olmasına dikkat etmek gerekir. Günlük makyaj yapımında hafif bir makyaja sahip olmak istiyorsanız sadece üst kirpiklere maskara uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Alt kirpiğe uygulanan maskara çok fazla doğal durmayacak ve gündüz makyajına uygun olmayacaktır.

Renkli Maskara Kullanımı ve Püf Noktaları

Göz rengine göre renkli maskara tercihleri de mevcuttur. Siyah ve mavi tonlarındaki maskaralar her renk göz için kullanılabilir. Mavi tonlarında kullanılan maskaralar gözlerin beyaz kısmını daha çok vurgulayacağı için daha canlı ve bakımlı görünmeyi sağlamaktadır.

Eğer göz rengi yeşil veya ela gibi ise; kahverengi tonlarındaki maskara gözlerin daha çok vurgulanmasına ve daha güzel bir görüntü yakalanmasına yardımcı olur.

Mor renkli maskaralar ise sadece renkli gözlü hanımların tercih sebebi olmalıdır.

Kahverengi göz renginde ise lacivert tonlarındaki maskaralar, güzel bir etki yaratılmasına yardımcı olacaktır.

Renkli maskara kullanıldığında, yapılan makyajın daha sade olması gerekmektedir. Aksi takdirde çok abartılı bir görüntüye sahip olunabilir. Gözlerin tam anlamıyla vurgulanmasında etkili bir yöntemdir.

Eğer ki renkli maskaraların çok dikkat çektiğini düşünüyorsanız, siyah renk maskara ile karıştırarak kullanılması daha az dikkat çekmenizi sağlayacak ve istediğiniz etkiyi de yaratmış olacaktır.

 

  Kalıcı Makyaj Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu