Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte cildimizin de bizden beklentileri değişir. Özellikle yaz aylarında yoğun sıcağa maruz kalan cildimiz, özel olarak bakım ve gözenekleri sıkıştıracak olan bir takım özel maskelere ihtiyaç duyar. Gereken ilgiyi ve bakımızı cildimize göstermezsek yaz aylarında olabildiğince yoğun bir şekilde cilt sorunları ile karşılaşabiliriz.

Yaz aylarında terleme olayı artış gösterdiğinden dolayı buna bağlı olarak vücudumuzda bulunan su kaybı da bir hayli fazla olur. Susuz kalan vücut, cilt sorunları şeklinde ortaya çıkabilir. Işıl ışıl bir cilt için yaz aylarında bol bol su tüketimi önemlidir. Doğal cilt bakımı yöntemlerinin başında gelen su içmek ile böbrek sağlığınızı koruyabilir, hem de cildinizi yazın olumsuz etkilerinden kurtararak daha genç ışıltılı bir cilde sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Yazın cilt bakımı yapmak için öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Sahip olduğunuz cilt tipine uygun özel koruyucu güneş kremlerini kullanarak dış ortamlara çıkmanız sayesinde cildinizi yazın olumsuz etkilerinden maksimum seviyede korumuş olursunuz. Bu özel bakım kremleri sayesinde cildiniz yazın olumsuz etkilerinden maksimum seviyede korunmuş olur.

Koruyucu cilt bakım kremlerini ellerinize, ayaklarınıza ve güneşe maruz kalacak olan diğer cilt yüzeylerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Yazın cilt bakımı yapmak kadar cildin makyajsız kalması da büyük önem taşır. Zaten yoğun sıcaklardan dolayı terleyen ve kapanan gözenekler sorun yaratırken gün boyunca ağır makyaj ile kalmak cilt sorunlarını yaz aylarında beraberinde getirir.

Yazın Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı benimseyerek cildinize içten bakım yapabilirsiniz. Yaz aylarında terlemeyle kaybolan vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı sağlıklı beslenme planı ile ortadan kaldırarak sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sağlıksız beslenme ile almış olduğunuz sigara, alkol ve kafein içerikli besinler cilt yaşlanmasına neden olurken aynı zamanda sarkma ve buruşmalara da yol açmaktadır.
Yaz aylarında spora kesinlikle ara verilmemeli uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre spor yapan kişilerin vücutları daha sıkı, genç ve sağlıklı olmaktadır. Sizlerde yaz aylarında vücut bakımı yapmak için sporu bırakmayın. Sabah erken saatlerde veya akşam serin saatlerde yapacağınız spor cildinize iyi gelecektir.
Özellikle denize girdiğiniz dönemlerde vücudunuzda oluşabilecek güneş lekelerini önlemek için koruyucu vücut kremlerinden kullanın ve güneşin altında çıplak tenle durmak yerine ince kıyafetlerle zararlı güneş ışınlarına karşı önlem alın.

Yazın El Bakımı Nasıl Yapılır?

Ellerimiz vücudumuzda en fazla güneşe maruz kalan bölgelerimizdir. Elleriniz için özel olarak yapabileceğiniz peeling uygulaması ile güneş lekelerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için kahve telvesini ellerinize sürerek doğal yöntemlerle ellerinize yaz bakımı yapabilirsiniz.

Yaza özel koruyucu kremler yine yazın el bakımı yapmanızı sağlayan özel ürünlerdir.

Yazın Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kapalı ayakkabılar içerisinde bunalan ayaklar, zamanla mantar oluşumuna ve buna bağlı olarak kötü kokan ayaklara neden olmaktadır. Yazın ayak bakımı yapmak için ayaklarınızı özel bakım kremleri ile koruyabilir. Açık ayakkabılar kullanarak ayaklarınızın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yine ayaklarınızı sık sık yıkayarak en doğal ayak bakımını yapabilirsiniz.

Tüm bu yöntemler sayesinde sizlerde ipeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Limonlu Peeling Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu