Cilt BakımıYüz Bakımı

Çatlayan Dudak Bakımı

Havalardan oldukça kolay bir şekilde etkilenen ve yıpranan dudaklar gerekli bakımlar yapılmadığı takdirde yara haline gelmesine ve dudak derisinin soyulmasına sebep olabilecek derin çatlakların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Dudakların çatlaması sadece soğuk veya rüzgârlı havalarda değil aynı zamanda oldukça sıcak havalarda da meydana gelebilmektedir. Bunun için de gerekli kozmetik ürünlerini kullanabileceğiniz gibi doğal yöntemleri tercih etmek isteyenler için de evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pratik karışımla dudaklarınızı soğuktan ve rüzgârdan koruyabilirsiniz.

Çatlayan Dudaklara Maskeler

Salatalık Maskesi

Cilde oldukça iyi gelen neredeyse bütün maskelerin içinde bulunan salatalık direkt olarak dudağa sürüldüğünde oldukça kısa sürede etkisini gösterebilmektedir. Dudakların hemen yumuşamasının yanı sıra gerekli olan vitaminleri de salatalık kürü ile elde edebilirsiniz. Dilerseniz salatalığı rendeleyerek suyu ile bolca kullanabilir ya da sadece dilimlerini de dudağınız üzerine bekleterek salatalık kürünü uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Sadece dudaklar için değil aynı zamanda cildinizdeki çatlaklar ve soyulmalar için de yoğurt maskesini uygulayabilirsiniz. Yoğurt maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler sadece 1 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı susam yağıdır. Bu iki malzemeyi karıştırarak elde edeceğiniz kürü dudaklarınıza parmağınız yardımı ile sürerek masaj yaparak bakım kürünü dudaklarınıza iyice yedirmelisiniz. Bakım kürünün en önemli etkisinden birisi de susam ve yoğurdun birleşmesi ile ölü derilerin atılmasıdır. Ayrıca yoğurdun etkisi ile dudaklarınız pürüzsüz bir şekil alabilecektir.

  Buz Küpleri İle Cilt Gözeneklerini Küçültmek

Bal Maskesi

Birçok dudak bakım ürünlerinin içerisinde olan balı sizler de evinizde yapabileceğiniz bakım kürü ile dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bakım kürünü hazırlamak için gerekli olan malzemeler sadece 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı da şekerdir. Bu ikiliyi şeker erimeden dudaklarınıza sürmelisiniz. Ayrıca bu maskenin etkili olması için en etkili yöntemlerden birisi de kesinlikle bakım kürünü ovalayarak dudaklarınıza yedirmenizdir.

Domates Maskesi

Sizler için de oldukça ilginç gelebilen domates maskesi özellikle dudaklarınızda mucizevi bir etki yaratacak. Bunun için de ihtiyacınız olan malzemeler sadece 1 adet küçük bot domates, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı yoğurttur. Domatesin suyunu elde etmek için dilerseniz bir çırpıcı yardımı ile veya rendeleyerek domates suyunu hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bu üç malzemeyi de karıştırarak bakım kürünü hazırlayabilirsiniz. Domates maskesinin en önemli etkisi kesinlikle kırışıklıkları hızlı bir şekilde toparlamasıdır. Koyu bir maske olacağı için dudaklarınıza 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile maskeyi yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu