EpilasyonVücut Bakımı

Epilatör Nasıl Yapılır

Tüylerden kurtulmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ağda en çok bilinen ve kullanılan yöntem olmakla birlikte epilasyon aletlerin kullanımı da hemen ağdayı takip eden bir tüy alma yöntemidir. Ağda ile uğraşmak istemeyen ve epilatörün kullanımının daha kolay olmasından dolayı epilatör kullanımını tercih edenler dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar da bulunmaktadır. Bu noktaları bilmeniz epilatör kullanımını da profesyonel yapmanız ve tüylerinizden kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayabilirsiniz.

Epilatörler elektrik veya pil ile çalışan ve şarjlı olarak da kullanıldığı için tatilde bile çantanızda taşıyabileceğiniz için sizlere büyük bir konfor sağlamaktadır. Yüzlerce farklı markanın birbirinden farklı modelleri bulunan epilatörler için sizlere en uygun modeli seçmeniz gerekmektedir. Özellikle ıslak vücut için de rahatlıkla kullanabileceğiniz duşta da kullanımı uygun olan epilatörler daha kullanışlı modellerdir. Ayrıca en küçük ve en ince kılları bile alabilecek mekanizmaya sahip olan modelleri tercih etmeniz tüylerinizin uzama aşamasında da alınması için oldukça etkili olacaktır.

Epilatör kullanmadan önce ölü derilerin altındaki kılları da meydana çıkarmak için kuru bir kese ile fazla bastırmadan cildinizdeki tüyleri kaldırabilirsiniz. Böylelikle kıllar alınırken herhangi bir kırılma veya kopma olmayacaktır ve epilatör kullanım sonrasında pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

Epilatörü oldukça dik bir açı ile değil biraz daha yatay bir şekilde kılların ters yönünden yukarıya doğru hareket ettirerek kullanmanız tüylerin köklerinden alınmasını sağlayacaktır.

Epilatör kullanımına en hassas olan bölgenizden değil daha az acı hissettiğiniz bölgeden ve yavaş bir uygulama yaparsanız vücudunuz epilatöre alışacak ve sizler de daha az acı hissetmiş olacaksınız.

Kollardaki tüylerden, ayak üzerindeki tüylere kadar vücudun her bölgesindeki tüylerin temizlenmesinde epilatör kullanımı uygundur. Epilatör kullandıktan sora meydana çıkacak olan kızarıklıklar için direkt olarak su kullanmak yerine bitkisel yağ veya nemlendirici sürerek kızarıklardan yarım saat içinde kurtulmanızı sağlayabilirsiniz.

Epilatör sonrasında kese yapısındaki masaj eldivenini kullanarak batık olan tüyleri de ortaya çıkararak epilatör ile tekrar üzerinden geçerek bu tüylerden de kurtulabilirsiniz. Yüksek modeldeki epilatörler ile tüylerin çok uzamasını beklemeden kısa olanları bile etkili bir şekilde alabilirsiniz.

  Tüylerde Sarartma mı Alınma mı Mantıklı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu