Yüz Bakımı

Kaş Alma Teknikleri

İnsan yüzünün karakterini belirleyen en önemli unsurlardan birisi de kaş yapısıdır. Kaş yapınızın direkt olarak bakışlarınızı etkilediği bir gerçektir. Bunun içinde yüz yapınıza en uygun kaş modelini yapmanız güzelliğinizi daha çok ön plana çıkaracaktır. Ayrıca kaşın yapısı kadar kalınlığı ve inceliği de bir diğer önemli konulardan birisidir. Sadece yüz yapınıza göre değil gözlerinizin yapısına da göre kaşlarınızın şeklini belirlemelisiniz. Bu konuda uzman bir kuaföre kaşlarınızı emanet etmeden önce veya kendiniz kaşlarınızı almadan önce sizlere en uygun kaş şeklini belirlemelisiniz. Kaşın kavis yapısından kalınlığına uzunluğuna kadar bütün noktalarının sizlere en uygun şekilde olması gerekmektedir.

En Uygun Kaş Alma Özellikleri

-Yüz yapınızı değiştiremeyeceğiniz için kaşlarınızı yüzünüze en uygun şekilde almanız daha orantılı bir görünüm ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bunun için de kaş almadan önce şeklini belirlerken ilk olarak burnunuzun yapısını göz önünde bulundurmalısınız. Yani kaşlarınızın bitim yeri bununuzun çevresine göre belirlenen açı ile aynı oranda olmalıdır. Bu çizgiyi belirmek için de bir kalemden yaralanarak burun çevrenizden ölçerek bu bitim noktasını kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

-Kaş ortası dediğimiz nokta aslında kaşın en çok dikkat edilen ve kesinlikle kaşa şeklini en çok ortaya çıkaran yeridir. Bunun için de kaş ortanızın ne çok ayrık ne de çok bitişik olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için de burun çevrenize koyduğunuz kalemi dik bir açı ile tuttuğunuzda kaşlarınızın başlama yerini kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Seyrek bir kaş yapınız var ise ve bu noktada kaş yok ise kaş kalemi yardımı ile bu boşlukları da kolaylıkla doldurabilirsiniz.

  Muz Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

-Kavisli kaş herkes tarafından tercih edilmesine karşın doğru bir kavis sadece güzel durmaktadır. Bunun içinde kavisin kaşın en yüksek yeri olmasa gerektiği için göz yapınıza uygun olan kavis yüksekliği yine kaşınızın başlama ve bitme noktasına göre en uygun olan yükseklik olmasına özen göstermelisiniz.

-Kaşlarınıza şekil verirken mümkün olduğunca çok ince veya çok kalın bir kaş kullanmamalısınız. En doğal olan normal boyutlardaki kaş kalınlığıdır. Hem daha doğal duracak olan hem de istediğiniz şekli verebileceğiniz kalın kaşlar ile göz makyajınız da daha güzel görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu