Vücut Bakımı

Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir

Çoğu bayanın en çok şikâyet ettiği konulardan birisi de genital bölgede meydana gelen koyu lekelerdir. Özellikle özel hayatınızda sizleri olukça rahatsız edecek bir görüntünün oluşmasına sebep olabilecek bu kararmalar aynı zamanda dağıldığı takdirde bikini giyilmesi takdirinde de kötü bir görünümün meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Genital bölge kararmaları farklı sebeplerden dolayı meydana gelebilmektedir. Özellikle uzun süre havasız kalması ve ağda yapımı gibi uygulamalar da genital bölgede kararmaların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Tıbbi olarak bu kararmaların giderilebileceği gibi aynı zamanda evinizde hazırlayacağınız doğal reçeteler ile de genital bölgenizdeki kararmaları kolaylıkla yok edebilirsiniz. Aynı zamanda alabileceğiniz bazı önlemler ile de kararmaların ilerlemesini durdurmanız da mümkündür. Genital bölge kararmasını engellemek ve oluşmamasını sağlamak için dikkat emeniz gereken önemli noktalar:

Temizlik: tabi ki en önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de genital bölge temizliğidir. Her duşta temizliği yapmanız sadece yeterli bir temizlik olmayacaktır. Bunun için de sadece genital bölge için üretilen ve kullanımı uygun olan mendiller veya temizleyiciler ile günlük olarak yıkamanız da genital bölge temizliğini daha detaylı yapmış olursunuz.

Epilasyon: çeşitli epilasyon yöntemleri de genital bölgesindeki kararmaların ve kıl dönmelerinin en büyük sebeplerinden birisidir. Özellikle sıcak bir şekilde sürülen ağda kararmaların daha hızlı bir şekilde meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Tüy dökücü kremlerin de yüksek oranda yakıcı özeliğinin ve kimyasal özelliğinin olması da genital bölgenizde hızlı bir şekilde kararma meydana gelmesine sebep olacaktır.

  Selülit Tedavisi İçin Öneriler

İç çamaşır seçimi: iç çamaşırını önemsemek genital bölgenizde alerji olmasına, kaşıntıların meydana gelmesine ve buna bağlı olarak havasız kalarak da nem ile birlikte hem kokunun hem de lekelerin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Bunun için de iç çamaşırı seçerken hava alan ve pamuklu ürünleri tercih edebilirsiniz. Sık sık iç çamaşırı değiştirmek ve yıkanmasında da deterjan kalıntısı olmamasına dikkat etmek de genital bölgesindeki kararmaları büyük ölçüde engelleyecektir.

Genital Bölge Beyazlatma İçin Bakım Kürü Tarifi

Kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler:
-1 çay kaşığı bal
-1 çay kaşığı süt tozu
-1 tatlı kaşığı limon suyu
-1 çay kaşığı badem yağı

Kürü hazırlamak için bütün malzemeleri karıştırarak genital bölgenize ve lekeli olan kısımlara masaj yaparak 20 dakika bekletmelisiniz. Daha sonra ılık bir su yarımı le kür temizleyebilirsiniz. Hastada 2 kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu