Cilt Bakımı

Çinli Kadınların Güzellik Sırları

Çinli kadınlar minyon yüzleri ile bilinirler. Bakımlarına önem gösteren Çinli kadınlar yüzyıllar boyunca güzelliklerini korumuşlardır.

Irklar arasında özellikle kadınlarının yıllar geçse de bozulmayan güzellikleri ve dikkat çekici cilt sağlığı olan ırk Çinlilerdir. Çinli kadınların neredeyse porselen bebekler kadar pürüzsüz ve canlı olan cilt yapıları, kıvrımlı hatları ve diri vücutları onları diğer ırkların kadınları tarafından özenilir bir noktaya getirmiştir.

Bu tip bir durumdan bahsedebilmesinde, genetik faktörlerin olduğu kadar Çinli kadınların kendilerine sürekli olarak bakım yapmaları da oldukça fazla rol oynamaktadır. Hem vücut yapıları, hem saçları hem de ciltleri uyguladıkları güzellik rutinleri sayesinde bu kadar uzun sürelerce güzelliğinden bir şey kaybetmemektedir.

Çinli Kadınların Güzellik Sırlarına Dair 5 Madde

  • Çinli kadınların cilt yüzeylerindeki parlamaları ve yağlanmaları bizler gibi kat kat pudra vb. makyaj hileleriyle kapatmak yerine, yağ emici mendillerle çözüme ulaştırdıkları bilinmektedir. Böylece hem cilt sağlıklarını kozmetik ürünleri fazla kullanarak bozmamakta hem de kolay yöntemlerle sorunlarına çare bulabilmektelerdir.
  • Yosun maskesi, ciltlerinin güzelliğini sağlayan ana unsurlardan bir tanesidir. Uzun yıllar boyunca kendilerine uyguladıkları yosun maskesi sayesinde bu maskenin içeriğinde bulunan C vitamini, iyodin maddesi ve Omega-3 yağ asitleri cildin yaşlanması ve bozulması mümkün mertebe önlenebilmektedir. Ayrıca bu maske cildi zararlı toksinlerden de arındırabilmekte ve oluşan kızarıklıkları da yok etmektedir.
  • Cilt ve vücut sağlığı için oldukça faydalı olan deniz ürünleri, Çinliler tarafından çok sık tüketildiğinden bu durum da güzellikleri için ekstradan bir artı oluşturmaktadır. Deniz ürünlerinde bulunan mineraller, vitaminler, Omega-3 ve 6 yağları; ayrıca sağladığı enerjiklik ve canlılık direkt olarak bünyelerine yansımakta ve Çinli kadınlar hem daim sağlıklı ve güzel gözükebilmektedirler.
  • Çinlilerin beslenme düzenine daha yakında  göz atıldığında, hem besin olarak vazgeçilmez olarak kullandıkları hem de cilt güzellikleri için doğal bir malzeme olarak sürekli kullandıkları besin olan pirinçten de bahsetmek mümkündür. Çinli kadınlar pirinci suyun içerisinde bir süreçte beklettikten sonra pirincin nişastası suyun içine karışmakta, bu suyla ciltlerine masaj yaparak cildi yıkamaktadırlar. Bu işlem hem cildi gergin ve güzel tutmakta, hem de cildin beyazlığını koruyabilmektedir.
  • Son olarak Çinli kadınların güzellik sağlayıcı doğal unsurları olarak yeşil çaydan da bahsetmek gerekmektedir. Artık beslenme yaşantılarının vazgeçilmez bir parçası olarak ele aldıkları yeşil çay, hem vücutta hem de cilt yapısında hücre yaşlanmasının önüne geçebilmekte; antioksidan etkisi sayesinde de cildin uzun yıllar boyu genç ve dinç kalabilmesini sağlayabilmektedir.
  Egzama İçin Sirke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu