Cilt Bakımı

Hayatınızı Değiştirecek Güzellik Önerileri

Güzellik anlayışınızı değiştirecek 9 tavsiye. Tepeden tırnağa çekici bir cilde sahip olacaksınız.

Güzellik birçok insan için oldukça önemlidir. Güzellik merkezlerinde tonlarca lira harcamak mümkünken, çok daha makul, pratik ve daha az maliyetsiz yöntemler de bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere ciltten tırnağa, saçtan yaşlanma belirtilerine kadar birçok konuda doğal güzellik önerilerini sunuyoruz.

Tırnakların Güçlü Olması İçin:

Zeytinyağı ve limon karışımı tırnakları güçlendirerek sararmaları ortadan kaldırır. Bitmiş bir limona tırnaklarını batırıp bir süre bekletmeniz de tırnakları güçlendirici etki gösterir.

Kuru Dudaklardan Kurtulun:

Gece uyumadan önce dudaklarınıza limon suyu sürüp uyuyun. Sabah uyandığınızda ölü derinin yok olduğunu göreceksiniz.

Saç Yağlanmasını Geciktirin:

Limon saçın doğal yağ ve nem dengesini korumaya ve saçı daha uzun süre parlak tutmaya yardımcı olur. Bunun için limon suyunu saçınıza sürüp, bir süre beklettikten sonra yıkamanız yeterlidir.

Cildiniz Parlasın:

Limonun içeriğindeki C vitamini ve sitrik asit cildi parlaklaştırma ve hafifletmeye yardımcıdır. Limonu maskelerde kullanabilir veya az bir miktarda limon suyunu pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Fakat limon suyu sürdüğünüz gün UV ışınlarına karşı cildinizi korumalısınız.

Kırışıklıklarla Savaşın:

Limonun mucizevi özelliklerinden biri de, yaşlanma belirtileri ile savaşmasıdır. Yeterli miktarda limon suyunu cildinize sürerek 15 dakika bekletin, ılık suyla durulayın.

Daha Beyaz Dişler İçin:

Dişlerinizi fırçalamadan önce, soda ve limon suyunu karıştırıp ağzınızın içinde bu karışımı 2 dakika bekletin. Bu dişlerinizin daha beyaz gözükmesine yardımcı olacaktır.

Diz ve Dirsek Kuruluklarından Kurtulun:

Bir çay kaşığı bal ile biraz zeytinyağını karıştırıp, kuru bölgeye sürün. Böylece hem ölü derilerden kurtulacak, hem de kuru bölgeye nem ve yumuşaklık kazandıracaksınız.

Acil Durum Deodorantı:

Eğer deodorant kullanmayı unuttuysanız ve ter kokusundan rahatsızsanız koltuk altınıza bir miktar limon suyu sürebilirsiniz.  Limon suyu bakterileri öldürdüğünden, kötü kokuyu da engeller.

Siyah Nokta Düşmanı Limon:

Limon antibakteriyel etkisi sayesinde siyah noktaları azaltarak yok etmeye yardımcı olur. Taze sıkılmış limon suyunu pamuk yardımıyla siyah noktalarınızın üzerine sürebilirsiniz.

  Makyajla Renkli Göz Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu