Cilt Bakımı

Sütün Cilt İçin Faydaları

Süt günlük düzenli şekilde tüketilmesi durumunda insan sağlığına birçok faydası bulunduğunu bilmeyen yoktur. Tabi ki sağlık açısından faydalı olan sütün, cilt için de birçok faydası bulunmaktadır. Bunun için pastörize edilmiş sütler tüketmek oldukça önemli olması büyük önem arz etmektedir. Süt B vitamini, alfa hidroksiasid, kalsiyum gibi önemli vitaminleri ve mineralleri içermektedir. Bu durumda tabi ki cilt için önem arz etmektedir. Bu mineral ve vitaminler cildi derinlemesine temizler ve nem dengesini korur. Akne gibi sorunları olan kişiler için de ideal seçeneklerden olan sütün cilde faydalarını sizler için araştırdık. Cilde yararlı olan vitamin ve minerallerini araştırarak cilde ne gibi faydaları var sizlere sunacağız.

Sütün İçerisinde Bulunan Bileşenler

A Vitamini: Yeni ve sağlıklı cilt hücrelerinin çıkmasını sağlayarak, kuru ciltlerin nem dengesini ayarlar.

D Vitamini: Kırışıklıkların oluşmasını engelleyerek, cildinize oluşan yaşlılık çizgilerinin çıkmasını da güçleştirir. Aynı zaman da kolajen üretimini de desteklemektedir.

Selenyum: Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korur ve daha genç görünmesine yardımcı olur.

B6 Vitamini: Cildi nemlendirerek, sağlıklı şekilde kalmasını sağlar.

Magnezyum: Cildin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlarken, yaşlanmayı yavaşlatır.

Biyotin: Kurumuş, çatlamış olan ciltleri onarmakla görevlidir.

Kalsiyum: Serbest radikaller ile savaşarak cildin elastikiyesini arttırır. Cildin üst katmanının oluşumunda oldukça önemli rol oynar.

B12 Vitamini: Ciltte oluşan pürüzleri yok ederek, cilt rengini açar.

Sütün Cilde 3 Önemli Faydası

  1. Yüz Temizleyici Özelliği

Cildi derinlemesine etkileyen önemli bir doğal unsur olan süt kullanımı durumunda siyah nokta, sivilce gibi aknelerin çıkması da önlenmektedir. Yüzünüzü süt ile temizlemek için bir pamuğa az şekilde süt alarak, yüzünüzün tamamına özenli şekilde sürünüz. Günlük düzenli şekilde 1 kez uygulayabilirsiniz.

  1. Nemlendirici Özelliği

Kurumuş ve pul pul dökülmekte olan ciltler için ideal bir nemlendirici özelliğine sahip olan sütü soğuk şekilde pamuk yardımı ile yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ise soğuk su ile durulayınız.

  1. Ölü Cilt Hücrelerini Onarıcı Özelliği

Sütün içerisinde bulunmakta olan laktik asitler sayesinde cilt ölü hücrelerden arınarak sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olur.

  Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu