Göğüs Dekolte Bakımı

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır

Sağlıklı bir göğüs için özellikle göğüslerin büyüme aşamasında iken düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Yaptığınız bu düzenli bakımlar ile göğüslerinizde ilerleyen dönemlerde sarkmaların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Özellikle göğüslerinize yapacağınız bakımlar ve kontroller ile son dönemlerde artış gösteren meme kanserini de belirli bir ölçüde engelleyebilirsiniz. Göğüslerinizi ne kadar iyi tanırsanız olabilecek herhangi bir sorunu da erken teşhis etmeniz açısından oldukça önemlidir. Göğüs bakımınızı günlük olarak yaparken sadece nemlendiricileri ve bitkisel masaj yağlarını kullanabilirsiniz.

Göğüs Bakımı Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

  • Meme uçlarındaki değişiklikler bazı hastalıkların da belirtisi olabiliyor. Bunun için de meme ucunun sağlıklı olması için nasıl bir görünümde olması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Bunun dışında emziren annelerde de meme ucunun süt çıkışında herhangi bir bakteri barınmaması için de meme ucu bakımı oldukça önemlidir.
  • Göğüsler yapı olarak oldukça kolay şekil alabilen bir yapıya sahiptir. Bunun için de düzenli egzersizler de yaparak göğüslerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Göğüs bakım kremleri ile yumuşak dokunuşlarla yapacağınız masaj hareketleri ile göğüslerinizde kan akışını hızlandırabilir ve göğüs kaslarınızın hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Günlük olarak yapacağınız masajlar ile kısa sürede göğüslerinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşacağını ve toparlanacağını göreceksiniz.
  • Göğüsler kitle oluşumu için oldukça müsait bir yapıya sahiptir. Bunun için de sadece dışarıdan kontrol etmek yeterli olmayabilir. Mamografi çektirerek göğüslerde oluşabilecek herhangi bir sorunun erken teşhis edilmesi adına her bayanın yapması gereken bir işlemdir.
  • Gün içerisinde uzun süreli olarak göğüsleriniz sutyen içinde kalacağı için doğru sutyen seçimi de oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda sutyen kullanımı sizleri oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Alerji yapmayan ve terletmeyen sutyenleri tercih etmek göğüs sağlığınız için oldukça önemlidir. Bununla birlikte göğüs bedeniniz için en uygun olan sutyen bedenini seçmelisiniz. Oldukça bol gelen veya oldukça dar gelen bir sutyen göğüslerinizde ağrı olmasına sebep olabilir. Yanlış sutyen kullanımı sadece ağrı yapmakla kalmaz aynı zamanda göğsünüzün yapısını da şekil olarak bozabilmektedir. Bunun için beden olarak üzerinize tam oturan, yapı olarak da hava alan ve anti bakteriyel bir özelliği olan sutyenleri kullanarak göğüs sağlığınızı koruyabilirsiniz.
  Göğüs Büyütme Kürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu