Cilt BakımıEpilasyon

Ağda Nasıl Yapılır

Evde ağda yapmanın kolay yolu, pürüzsüz ipeksi cilde sahip olmak için ağda yapabilirsiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kolay ağda nasıl yapılır?

Ağda yapma tekniklerini bildikten sonra evinizde de profesyonel bir şekilde ağda yapabilirsiniz. Tüylerinizden kurtulmak için uzun süreli bir etki istiyorsanız kesinlikle ağda yapımı sizler için en uygun çözüm olacaktır. Genellikle kuaföre gidilerek yaptırılan ağda aslında belirli teknikleri bilmeniz dâhilinde evde de rahatlıkla yapabileceğiniz bir işlemdir. Evde ağda yapımı için bazı tekniklerden bahsetmeden önce hazır olarak aldığınız ağdaların yanı sıra evde gerekli malzemeler ile kendi ağdanızı da yapabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Evde yapabileceğiniz ağda için gerekli malzemeler:

– Çeyrek su bardağı su

– Çeyrek limon

– 2 su bardağı toz şeker

Küçük bir tavanın içerisinde yukarıda saydığımız malzemeleri koyarak kısık ateşte yavaşça karıştırın, ağda kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirmeye devam etmelisiniz. Kısa bir süre sonra ağda kıvamına gelen bu karışımı oda sıcaklığında ılık bir şekilde ağda bantları ile tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

İsterseniz hazır olarak satılan ağdalı bantları veya evde hazırlayabileceğiniz ılık ağdayı evde vücudunuza uygulamak için bazı önemli noktalara da dikkat etmelisiniz.

– Öncelikli olarak ağda oldukça kısa tüyleri bile almada oldukça etkilidir. Yine de en az yarım santim uzunluğunda olan tüylerin alınmasında ağda daha etkili bir yöntemdir. Ağdanın herhangi bir tüylerde kırıklık yapmamasını istiyorsanız biraz tüylerin uzun olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylelikle ağda sonrasında daha pürüzsüz bir sonuç elde edebilirsiniz.

– Ağda kolay kolay bozulmayan bir yapıya sahip olduğu için evde hazırladığınız ağda fazla geldiğinde bir saklama kabı içinde içerisine su girmeyecek şekilde kaldırarak saklamanız diğer bir kullanım için aynı ağda ile devam etmenizi sağlayacaktır. İsterseniz buzdolabında veya banyo dolaplarının içinde muhafaza edebilirsiniz.

– Ağdayı ne kadar ısıtırsanız o kadar cıvık bir kıvam elde edeceksiniz. Burada önemli olan ağda yapacağınız bölgeye kalın bir tabaka halinde ağdayı sürmenize gerek yoktur. İnce bir tabaka halinde sürdüğünüz ağda tüyleri temizlemek için daha etkili olacaktır.

– Soğuk ağdanın kullanımı da tercih edilirken tüylere ağdanın yapışarak daha iyi tutması ve çekmesi için ılık veya biraz daha sıcak bir ağdayı kullanmanız tüylerden herhangi bir kalıntı olmadan kurtulmanız için daha etkili bir ağda uygulaması olacaktır.

– Ağda yapacağınız bölgenin temiz olmasının yanı sıra aynı zamanda nemli olmaması da oldukça önemlidir. Bunu için de hafif serin ve terlemeyeceğiniz bir ortamda ağda yapmaya özen göstermelisiniz.

– Tüylerinizden ağda yardımı ile tamamen kurtulmak için sürdüğünüz ağdayı tüylerin ters yönüne doğru çekmelisiniz.

  Tüylerde Sarartma mı Alınma mı Mantıklı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu