Göğüs Dekolte Bakımı

Silikonlu Göğüs Zararlı mıdır?

Göğüslerine daha estetik görünüm kazandırmak isteyen kadınlar silikonlara yöneliyor. Silikonlar göğüslere zararlı olup olmadığını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Tüm dünyada olduğu gibi yakın dönemlerden itibaren ülkemizde de kadınlar arasında çok yaygın bir estetik müdahale olan göğüs silikonu yaptırmak; çoğu kadın için daha özgüvenli bir duruşa ve daha dikkat çekici bir görüntüye kavuşmanın altın anahtarıdır.

Göğüs silikonları genel manada göğüs boyutlarından memnun olmayan kadınların, kilo alıp verme vb. nedenlerden dolayı göğüs derisi sarkan kadınların ya da başka hastalıklardan ötürü göğüslerinde deformasyon yaşayan kadınların eksetiyetle tercih ettikleri silikon ameliyatı, güvenilir bir cerrah tarafından yapıldığında hiç bir sorun çıkarmayan bir estetik müdahale biçimidir.

Bunun dışında göğüs silikonu zararları konusu da aynı şekilde göğüs silikonu yaptırmak isteyen her kadının aklını karıştıran büyük bir söylenti furyasıdır.

Çünkü hem ameliyat tekniği açısından başarısız bir ameliyat geçirmek hem de silikon malzemesi olarak kalitesiz ve sağlıksız ürünlerin kullanılması göğüs estetiği müdahalesini son derece kötü noktalara getirebilmektedir.

Göğüs estetiği konusunda kadınların bir diğer korkuları da silikonların patlama ihtimalidir. Normal şartlarda daha ilk üretildikleri esnadan itibaren onlarca kalite kontrol testinden geçen göğüs silikonları, her şeyden önce malzeme olarak da kolay kolay patlayacak bir içeriğe sahip olmamaktadırlar.

Ancak silikon taktıran kadının başına herhangi bi bıçak darbesi felaketi ya da silahlı yaralanma felaketi gelirse silikonların meme içerisinde bütünlüğü bozulabilir. Bunun dışında çok sert darbelere ve bükülmelere karşı da silikonların dayanıklı olduğu görülmektedir.

Silikonların saydığımız durumlarda patlaması durumunda kadın tekrardan müdahaleye alınarak meme içerisinde patlayan silikon çıkartılarak yeni sağlam silikon yerleştirilir.

Çünkü bu malzemenin patladıktan sonra göğüs içinde kendi kendine eriyip yok olması durumu söz konusu değildir.

Bazı estetik yaptıran kadınlarda da, metabolizma vücut içerisine yabancı bir cisim sokulduğundan kendisini koruma altına alması istemiyle bu silikonun etrafını “kapsül” adı verilen bir tabakayla örtmektedir.

Bu durum hekimler tarafından gayet normal karşılandığı için paniklenecek bir durum olmadığı söylenmektedir. Basit masaj teknikleriyle göğüslerde oluşan kapsül durumu yok edilebilmektedir.

Son olarak da göğüs silikonlarında çok nadir ortaya çıkan memelerde ya da meme uçlarında ortaya çıkan duyu azalmasıdır. Duyu artışı olarak da kendini gösterebilen bu durum, yine gelip geçici bir durum olduğundan silikonun zararı olarak bahsedilememektedir.

Göğüs silikonu ameliyatlarının ücretlendirmesi nedir?

Göğüs silikon fiyatları araştırılırken, kadınların çoğunun dikkatini konuyla ilgili hekimlerin şahsi internet sitelerinde ya da estetik merkezlerinin sitelerinde sabit bir fiyat bulunmamasıdır. Bunun nedeni göğüs silikonu fiyatlarının kadınların her birinde yapılacak müdahaleye göre değişiklik göstermesidir.

  Göğüs Büyütücü Yağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu