Yüz Bakımı

Diş Lekelerine Doğal Çözümler

Gerek genetik olarak gerekse bazı sebeplerden dolayı dişlerde renk değişikliği meydana gelebilir. Dişlerde meydana gelen bu lekelerin uzman bir doktor tarafından giderilmesi mümkün iken evinizde de yapabileceğiniz bazı yöntemler ile dişlerinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz. Herkesin diş yapısı farklı olduğu için genellikle sarı veya kahverengi tonlarda lekelenmeler görülebilmektedir. Günlük olarak diş fırçalamanıza rağmen oldukça hızlı bir şekilde dişinizde lekelenmeler meydana geliyorsa evde hazırlayabileceğiniz bakım kürlerini deneyebilirsiniz.

Diş Lekeleri İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Bakım Kürleri

Limon kabuğu bakım kürü tarifi: Bu bakım kürü ile yoğun olan kahverengi lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Limon kabuğu kürü için gerekli olan sadece 1 adet küçük boy bir limon. Limonun kabuğunu bir rende yardımı ile alarak parmaklarınız ile limon kabuklarını dişinize sürterek ovuşturabilirsiniz. Oldukça küçük bir şekilde rende yaptıysanız temiz diş fırçasının üzerine de bu kabukları koyarak yavaşça fırçalayabilirsiniz. Limon kabuğu rendesi kürünü özellikle leke yapıcı içeceklerden sonra kullanabilirsiniz. Kesinlikle limona alerjiniz yok ise istediğiniz sıklıkta limon kabuğunu dişlerinizde uygulayabilirsiniz.

Ceviz yaprağı bakım kürü tarifi: Bu kür için ceviz yaprağını taze olarak kullanmanız daha etkili sonuç almanız için yardımcı olacaktır. Ceviz yaprağını dişleriniz için kullanırken özellikle diş etlerinize ceviz yaprağını değdirmemeye dikkat etmelisiniz. Ceviz yaprağı kürü ile sadece lekelerden kurtulmak ile kalmayacak aynı zamanda da kısa sürede bembeyaz dişlere sahip olabileceksiniz.

  Çatlayan Dudak Bakımı

Karbonat bakım kürü tarifi: Dişler için en çok kullanılan ürünlerden birisi de karbonattır. Çoğu diş macununda da yapım aşamasında kullanılan karbonatı tarçın ile birlikte kullandığınızda özellikle dişlerinizdeki koyu renkli kahverengi lekeleri kısa sürede temizleyebilirsiniz. İsterseniz diş macununu kullandıktan sonra bu karışımı istediğiniz sıklıkta kullanabilir veya diş macunu yerine de tercih edebilirsiniz. Özellikle kahve, çay ve ya sigaranın meydana getirdiği lekeleri bu kür sayesinde oldukça kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Sadece tarçın ve karbonat karışımını taze olarak dişlerinize uygulamadan hazırlamanız gerekmektedir.

Adaçayı bakım kürü tarifi: Adaçayını oldukça küçük parçalara ayırarak diş fırçasının üzerine koyarak dişlerinize sürebilirsiniz. Hem lekelerin giderilmesinde hem de ağız kokusunun önlemesinde oldukça etili olan adaçayı kürünü isterseniz gece yatmadan önce yapabilirsiniz. Adaçayını isterseniz karbonat ile karıştırarak da dişleriniz için kullanabilirsiniz ya da tarçın ile adaçayını birlikte de kullanabilirsiniz. Burada önemli olan ağız kokusunun önlenirken aynı zamanda koyu renkli diş lekelerinin giderilmesi için en etkili ve doğal yöntemleri kullanarak dişlerinize ve diş etlerinize zarar vermemektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu