EpilasyonYüz Bakımı

Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözüm

Hormonlardaki bozukluklardan dolayı veya genetik olarak yüzünüzde de tüylenme olabilmektedir. Yüzünüzdeki tüylenmeler sizleri oldukça rahatsız edici boyutlarda ise bu tüyleri güçlendirici farklı tüy alma yöntemlerini kullanarak değil aksine bu tüyleri azaltacak ve doğal bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Genellikle çene bölgesinde ve bıyıklarda ve faul olarak adlandırdığımız kulakları oradaki tüyler oldukça fazla oranlarda olabilmektedir. Genellikle kaşların ve bıyıkların alınmasına ip veya cımbız yöntemi kullanılmaktadır. Fakat yüzdeki her bölgeye bu yöntemleri kullanmanız yüzdeki tüylerin güçlenerek daha gür bir hale gelmesine sebep olacaktır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için yüzünüzdeki tüylere en uygun olan bitkisel kürler:

Mısır Unu Kürü

Düzenli kullanımda yüzlerdeki tüylerin yapı olarak zayıflamasını sağlayacak olan bu kür için gerekli olan malzemeler ve kürün yapılış detayı:

-1 tatlı kaşığı mısır unu

-1 adet yumurta akı

1 adet yumurtanın akını temiz bir kabın içine koyarak 1 tatlı kaşığı mısır ununu da ekleyerek karışımın iyice karışmasını ve maske kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Daha sonra yüzünüzdeki sadece tüylü olan bölgelere veya yüzünüze tamamen bu kürü sürerek kurumasını beklemelisiniz. Daha sonra ılık bir su yardımı ile kuruyan maskeyi yüzünüzden arındırabilirsiniz. Bu maskeyi sadece haftada temiz cildinize 2 kez uygulamanız düzenli kullanım sonunda etkisini görmeniz için yeterli olacaktır.

Yüzünüze uygulayacağınız yöntemlerde yüzünüzde leke ve iz bırakmayan ve alerjiniz olmayan bitkisel yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bakım kürünün dışında bazı bitkisel yağlar da yüzdeki tüylerin azaltılmasında düzenli kullanımda oldukça etkilidir. Aynı zamanda evde hazırlayacağınız şekersiz ağda ile de yüzünüzdeki tüylerden de kurtulabilirsiniz. Limon suyunu düzenli olarak farklı bitkisel yağlar ile cildinize sürerek bekletmeniz tüylerin yapı olarak zayıflamasına ve zamanla dökülmesine yardımcı olacaktır. Özellikle çene bölgesinde daha güçlü çıkan kıllar için şekersiz ağda daha etkili olan bir yöntemdir. Sizleri oldukça rahatsız edecek boyutta ve sıklıkta bir tüylenme sorunu yaşıyorsanız bu sorundan kalıcı olarak kurtulmak için lazer yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun için uzman bir doktor ile iletişime geçerek düzenli seansnlar ile kalıcı olarak yüzdeki tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

  Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu