Saç Bakımı

Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Saç boyaları, saç şekillendirme ürünleri ve günlük hayattaki diğer birçok neden saçın yıpranmasına sebep olabilmektedir. Bunun için de kepeklenmeler, saç derisinde sivilceler veya saçın dökülmesi gibi sorunlar ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Yıpranmış saçlar için ise evde yapabileceğiniz doğal maskeler ile saçınızın sağlığını geri kazandırabilirsiniz. Yıpranan saçlar genellikle parlaklığını kaybetmektedir. Bunun için de yapacağınız maskelerin saçınızın parlaklığını geri kazandırması ve saçınızı kurutmaması oldukça önemlidir.

Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Yıpranmış saçlar için en çok tercih edilen maske kesinlikle zeytinyağı ve bal maskesidir. Tamamen doğal bu maskeyi haftada en az iki kez yapmanız ve düzenli bir şekilde uygulamanız sonucunda oldukça kısa sürede saçınızın sağlığını geri kazandırabilirsiniz. Balın saç ile ilgili yapılan her maskede kullanımı oldukça uygundur. Çünkü balın nemlendirme özelliği oldukça fazladır. Dilerseniz balı zeytinyağının yanı sıra jojoba yağı ile de karıştırarak saçınızın hem gürleşmesini hem de güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi genellikle herkes tarafından bilinen ve oldukça etkili olan bir saç maskesidir. Özellikle yıpranmış saçların canlanması için gerekli vitaminleri hem dışarıdan hem de içeriden alması gerekmektedir. Yumurtanın da içindeki vitaminleri tüm saçınıza yedirerek sağlıklı bir şekilde eksik olan mineral ve vitaminleri almasını sağlayabilirsiniz. Yumurta maskesini yapmak için ihtiyacını olan tek şey sadece 2 adet yumurta ve saf zeytinyağıdır. Yumurta ile zeytinyağını çırparak iyice karıştırmalı ve saç diplerinizin yanı sıra uçlarına kadar bütün saçınıza sürebilirsiniz. Sadece birkaç saat bekletmeniz neticesinde saçınıza en uygun olan şampuan ile saçınızı temizlemeniz yeterli olacaktır.

  Evde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Meyve Maskesi

Meyveler de hem tüketildiğinde hem de püre şeklinde hazırlanarak saça sürüldüğünde gerçekten oldukça kısa sürede saça bakım yapabilmektedir. Saçlar için en etkili olan meyveler arasında özellikle muz ve avokado gelmektedir. Bu meyveleri pür haline getirerek ve zeytinyağı ile karıştırarak oldukça pratik ve kolay bir şekilde saç maskesi yapabilirsiniz. Hazırladığınız meyve püresini saç derinize uyguladığınızda kesinlikle masaj yaparak saç derinizin hem rahatlamasını hem de meyvelerdeki vitaminleri emmesini sağlayabilirsiniz. Sadece bu maskeyi yarım saat bekleterek daha sonra ılık bir su yardımı ile maskeyi saçınızdan arındırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu