Makyaj ve Güzellik

Yeşil Göz Makyajı

Yeşil göze sahip kadınlara özel makyaj tüyoları. Ufak detaylara dikkat ederek gözlerinizi daha ön plana çıkartabilirsiniz.

Yeşil göze sahip kişiler göz makyajı konusunda diğer renklere nazaran daha şanslıdırlar. Yeşil renk gözlere yapılan makyaj daha belirgin olur, kişi makyajında doğru renkleri tercih ettiğinde, gözler ön plana çıkarak daha etkileyici bakışlara sahip olunur.

Yeşil gözlere sahip kadınlar makyajınız için en ideal ve tamamlayıcı renkleri sizler için yazdık, bu önerilerimize dikkate alarak daha etkileyici ve çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

Yeşil Gözlere Yakışan Far Renkleri

Mor tonları: Yeşil gözlerin vazgeçilmez rengi kesinlikle mor ve tonlarıdır. Mordan bordoya doğru olan her rengi gözlerinizde kullanabilir daha çekici yeşil gözlere kavuşabilirsiniz.

Yeşil tonları: Mor renkleri dışında kullanabileceğiniz bir renkte yeşil far tonlarıdır. Yeşil renk farlardan açıktan koyuya her rengi tercih edebilirsiniz.

Bakır ve Altın Tonları: Pırıltılı makyajdan hoşlanıyorsanız tercih edeceğiniz far renkleri altın ve bakır tonlarıdır. Makyajınızı yaptıktan sonra göz uçlarınıza bakır veya altın tonlarında farı göz uçlarınıza uygulayabilir daha canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Eyeliner ve Göz Kalemi Uygularken: Yeşil gözlü bayanlar göz kaleminde siyah eyeliner ve siyah göz kaleminden uzak durmalılar. Göz kalemi kullanmak istiyorsanız gri tonlarında veya kahverengi tonlarından göz kalemleri kullanarak bakışlarınızı yumuşatarak daha çekici hale getirebilirsiniz. Buna uygun olarak maskara tercihiniz de kahverengi tonlarında olmalı.

Gümüş Rengi Işıltılara Dikkat: Çılgın bir partiye veya özel bir geceye katılacaksanız da yeşil gözlere uygulanan gümüş rengi ışıltılar hayal kırıklığı oluşturur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gözlerinizde canlı bir pırıltı oluşturmak istiyorsanız tercih edeceğiniz renkler altın ve bakır tonlarıdır. Gümüş rengi farlar hem bakışlarını donuklaştırır hem de yeşil göz renginizin daha sönük kalmasını sağlar.

Yeşil Gözlerde Turuncu Renkler: Fakat turuncu çok fazla kullanılmayan bir renktir. Bu yüzden turuncu far ve yeşil göz uyumu sadece yaz aylarında ve deniz günlerinde tercih edilmelidir. Turuncu bir şapka ve turuncu far çok iyi bir uyum sağlayabilir.

Bordo Tonları: Yeşil gözler Makyaj yaparken Bordo rengi de tercih etmelidir. Bordo rengi; bir geceye gidilecekse rahatlıkla kullanılabilir. Bordo rengi ile yapılan gece makyajı güzel sonuçlar verir. Gideceğiniz gecede en güzel kişi siz olabilirsiniz.

Sürülmemesi Gereken Far Renkleri

Siyah, gümüş, mavi gibi itici ve soğuk renklerden uzak durulmalıdır. Bu renkler yeşil gözlerinizin daha mat ve donuk görünmesine neden olacaktır.

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Yeşil gözlere yapılan makyajın saç rengi ile derin bir ilgisi vardır. Örneğin; saçları sarı olan ve yeşil renk göze sahip olan bir kişiye, pembe far yakışabilir. Fakat saç siyahsa pembe far hoş durmaz.

Göz Şekline Göre Tercih Edilecek Yeşil Göz Makyajları

  • İri gözlere sahipseniz; Yukarıda verdiğimiz renklerin koyu renklerini göz kapaklarınızın bitim noktasına açık renkleri de göz pınarlarınıza uygulamalısınız.
  • Düşük göz kapaklarına sahipseniz; Uçlara açık göz kapaklarının ortalarına doğru koyu renkler uygulanmalıdır.
  • Küçük gözlere sahipseniz: Açık tonları gözaltlarınıza ve göz kapaklarınıza uygulayarak daha büyük bir göz yapısı elde etmiş olursunuz.

Rimel Seçimi

Yukarıda bahsettiğimiz siyah göz kalemi uygulamama maskara içinde geçerlidir. Yeşil gözlerinize uygulayacağınız maskara renkleri de kahverengi tonlarında olmalıdır. 2 – 3 kat sürülen rimel göz renginizin daha belirgin hale gelmesini sağlayacaktır.

Ruj Seçimi

  • Yeşil gözlerinizi ortaya çıkarmak için bordo, yavruağzı ve pembe tonlarında rujlar tercih edilebilir.
  • Yeşil gözler kırmızı renk ruju sadece özel günlerde kullanmalıdır. Tercih etmeyeceğiniz tek renk kahverengi tonları olmalıdır.

  Küçük Gözler İçin Makyaj Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu