Makyaj ve Güzellik

Yağmurlu Günler İçin Makyaj Önerileri

Yağmurlu havalar insana kendini iyi hissettirse de, özellikle bayanların dış güzelliklerinin bozulmasına neden olması, yağmurlu havalarda dışarı çok fazla çıkılmamasına özen gösterilir. Özenle yapılan bir makyajın gün sonuna kadar tazeliğini koruması için dış etkenlere karşı tedbirli olmak gerekiyor. Bu sebeple bayanların aniden gelen yağmurlara karşı tedbirli olmaları için yağmura dayanıklı makyaj malzemelerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Yağmurlu Günlerde Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağmurun ilk temas edeceği yerlerden olan gözler en dayanıklı makyaj malzemelerinin kullanılması gereken noktadır. Su bazlı olarak nitelenen suya dayanıklı maskaralar yağmurlu günlerde bayanların kurtarıcısı özelliğinde yer alır. Ayrıca fondöten ve allık seçiminde krem formunda olan ürünleri tercih etmek, yağmurla birlikte yüzdeki makyajın akıp gitmesini önler.

Yağmurlu olması muhtemel olan günlerde yine günlük bir makyaj yapılacaksa, g doğal olmasına yönelik makyaj malzemeleri kullanılmalıdır. Bu noktada BB krem kullanmak cilt kusurları kapatırken, aynı zamanda da yağmur yağdığında ciltten akan makyaja neden olmaz.

Yağmurlu Günler İçin Makyaj Önerileri

Yağmurlu günlerde makyaj yapıp yapmamakta kararsız kalan bayanların güzelliklerinden ödün verdirmeyen makyaj önerileri sayesinde tüm hava şartlarına karşı dayanıklı makyaj yapabilmek mümkündür. Krem allık kullanmak ve nemlendirici olarak renkli ürünleri tercih etmek, yağan yağmurdan etkilenmeyen bir makyaja sahip olmayı sağlar. Ayrıca makyajı ciltte gün boyunca sabit kalmasını sağlayan primer makyaj ürünleri, mutlaka yağmurlu günlerde kullanılmalıdır.

Sakin yağan bir yağmurdan bile makyajı korumak adına kaçmamak için özellikle rimel seçiminin mutlaka suya dayanıklı olmasına özen göstermek gerekir. Aksi halde evden şık bir makyajla çıkmanın ardından bozulmuş bir makyajla geri dönmek kaçınılmaz olur. Bu noktada bayanların imdadına yetişen yağmura ve suya dayanıklı makyaj malzemeleri bulunmaktadır.

  Zayıf Görünmenin Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu