Yüz Bakımı

Vazelin Yüze Sürülür Mü Faydaları Nelerdir?

Vazelin renksiz krem kıvamında olup, katkısız ve saf petrolden üretilen bir tür mineral yağ çeşitleri arasında yer almaktadır. Cilt bakım ürünleri arasında aslında birçok kişinin tercihi olan vazelin hakkında bilmediğimiz birçok detay bulunmaktadır. Her ne kadar cilt bakımı denildiğin de akla gelse de birçok kişi de ellerinde ki çatlaklar, nasırlar gibi sorunlardan kurtulmak için vazelin kullanmaktadır. Fakat vazelin sadece bunlar için değil birçok soruna çözüm olarak kullanılmaktadır. Vazelinin cilt için faydaları saymakla tükenmediği gibi aslında yüz için de birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle kuru ciltlere uygulanan en doğal yöntemlerden birisidir.

Vazelin Yüze Sürülür mü

Halk arasında vazelin eller ve vücut için kullanılır diye bir algı oluştuğu için aslında vazelini hepimiz sadece vücudumuz için kullanmaktayız. Fakat yaptığımız araştırmalara göre vazelinin yüz için de oldukça etkili olduğu yönünde kaynaklara ulaştık. Öyle ki özellikle kuru cilde sahip olan kişilerin bu ciltlerinde oluşan pul pul dökülmeleri, soyulmaları vazelin ile kolaylıkla tedavi edebildiği konusunda bilgiler edindik. Peki, vazelinin yüz için faydaları neler inceleyelim.

Vazelinin Yüz İçin Faydaları

  • Yüzü Nemlendirir

Vazelin içerisinde barındırdığı jel kıvamı ile yüzünüzü nemlendirerek yumuşaklık verir. Fakat yüze direk olarak uygulamanız gözeneklerinizi tıkayabilir. Bunun için vazelinin direk olarak yüze uygulamadan önce mutlaka benmari usulü ile eritmeli ve o şekilde kullanmalısınız. Tabi ki bu şekilde kullanan kişilerin de yüzlerinin yağlı olmaması gerekmektedir. Yüzde kuruluk yaşıyorsanız haftada en fazla 2 veya 3 kez kullanılması tavsiye edilir.

  Dudak Dolgusu Yapımı ve Fiyatları
  • Kaş Çıkarmasına ve Şekillenmesine Yardımcı Olur

Vazelinin içerisinde barındırdığı yağ, dökülen kaşların çıkmasına ve şekillenmesine yardımcı olur. Bunun için ise yine vazelini benmari usulü eriterek her gece yatmadan önce kaşlarınıza sürmelisiniz.

  • Makyaj Temizleme Konusunda En İyilerdendir

Yine yoğun kıvamı ve içerisinde barındırdığı yağ ile makyaj temizleme konusunda vazelin ön planda gelmektedir. Küçük bir pamuk parçasına biraz vazelin sürerek makyaj olan yerlere hafif şekilde masaj yapar gibi temas ettirmeniz halinde makyajınız kolaylıkla çıkacaktır. Aynı şekilde rimel, ruj, göz kalemi gibi makyaj ürünlerinin kolay şekilde temizlenmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu