Cilt BakımıEpilasyonVücut Bakımı

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Bayanların en çok rahatsız oldukları konu hiç şüphesiz ki istenmeye tüylerdir. Bunun için gerek kozmetik ürünler gerekse tüyleri alma çeşitleri arasında oldukça faklı yöntemler bulunmaktadır. Tabi ki hangi yöntemi uygulamak istediğiniz tamamen sizin tercihinize kalan bir konudur. Bununla birlikte cilt yapınıza en uygun olan tekniği kullanmanız işlem sonunda meydana gelebilecek herhangi bir alerjinin veya tahrişin olmaması için oldukça önemidir. Genellikle ağrısız ve sızısız bir şekilde tüylerden kurtulmak için genellikle jilet yöntemi kullanılmaktadır. Jilet kullanımı oldukça pratik ve etkili olmasına karşın kıl köklerini oldukça güçlendirdiği için aynı zamanda kıllarınızın sık ve güçlü bir şekilde çıkmasına da neden olabilirsiniz. Bu da sizleri daha sıkıntılı bir süreç içerisine sokabilir. Aynı zamanda tüylerden kurtulma yöntemlerinde kullandığınız yöntemin kıl dönmesi veya batık yapmaması da oldukça önemli olan bir diğer konudur. Tüylerden kurtulma yöntemleri:

Ağda Yöntemi ile Tüylerden Kurtulma

Tüy gidermede bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Ağdanın tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden birisi de hem tüylerin daha geç çıkması ve aynı zamanda tüylerin çıkarken zayıflamış bir yapıyla çıkmasıdır. Ağdanın hem soğuk hem de sıcak şekillerde kullanımı mevcuttur. Ağdanın kullanıma bağlı olarak yaşayabileceğiniz durumlar arasında kızarıklar ve geçici olarak meydana gelen şişlikler ve alerjiler olabilmektedir. Ağdadan sonra kullanacağınız nemlendirici kremler ve bitkisel yağlar ile kızarıkların giderilmesi sağlanabilir.

  Evde 5 Adımla Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır?

Tüy Dökücü Sprey ile Tüylerden Kurtulma

Tüy dökücü kremler ve spreyler kullanım açısından oldukça kolay ve pratik olmasında karşın aynı zamanda kimyasal ve yakıcı özellikleri olması sebebi ile ciltte yanma ve alerji olmasına sebep olabilmektedir. Bunun için de her cilt tipi için uygun olmayan ve geçici olmayan alerjilerin yaşanmaması için tüy dökücü kremleri kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız.

Epilasyon Yöntemi ile Tüylerden Kurtulma

Epilasyon aletlerinin evde de kullanılabilmesi ve yine ağda gibi uzun sürede temizlik sağlaması ile epilasyon yöntemi de oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer Yöntemi ile Tüylerden Kurtulma

Uzman bir kişi tarafından ve steril bir ortamda düzenli olarak yapılması neticesinde kalıcı olarak tüylerden kurtulabilmeniz için lazer epilasyon yöntemini deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu