Epilasyon

Tüylerde Sarartma mı Alınma mı Mantıklı?

İnsanların belli bölgelerinde oluşan ve rahatsız eden tüyler, hem görünüm olarak kötü görünürken hem de hijyen olarak alınması yada temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle bayanların korkulu rüyası olan tüylerden kurtulmak için birçok yöntem bulunurken bazı kişiler tüylerin sararmasından yana seçimini yaparken bazı kişiler ise temizlenmesinden yana tercihini yapmaktadır. Genel olarak tüylerden kurtulmak ve temiz bir cilde sahip olmak için tüylerin alınma yöntemi kullanılmaktadır. Tüylerden kurtulmak isteyen kişiler öncelikle tüyleri alma yönünde mi yol izleyecek yoksa tüyleri sarartma yönünde mi ilk olarak buna karar vermelidir. Tüylerin alınma yönünde karar verenler için de birkaç yöntem bulunurken sarartma yönünde de birkaç seçenek vardır.

Tüyleri Sararma Yöntemleri

Tüylerin sararması çok fazla kullanılan bir yöntem olmasa da bayanların aslında kolay olarak gördüğü tüyleri yok etme çabasıdır. Tüylerin sararma yönteminde tüyler yok olmaz. Fakat sarartılarak görülmez hale getirilir. Bunun için uygulanan lazerler, kremler bulunmaktadır. Fakat bunlar çok fazla kullanışlı değildir. Bunun nedeni ise sarartma işleminden sonra bu tarz kremler kıl köklerini beslediği iddia edilmektedir. Bu besleme sonrasında ise kıl kökleri güçlenir ve daha güçlü ve daha siyah tüyler çıkabilir. Bunu ise tabi ki hiç kimse tercih etmez. Net olarak açıklanmış bir bilgi olmasa da genellikle yapılan araştırmalar bu yönde ilerlemektedir.

Tüyleri Alma Yöntemleri

Tüylerin alınması özellikle bayanlar için en çok tercih edilen bir yöntemdir. Tüylerin alınması için acılı yöntem olan ağda bulunurken acısız yöntem olarak jilet, tüy dökücü krem, tüy dökücü sprey gibi yöntemler bulunmaktadır. Acısız olan yöntemler sıklıkla tercih edilse de bunlar da aslında uzun süreli tüyleri yok etme yönünde eylem değildir. Genellikle haftalık olarak temizlenmek gerekebilir. Aslında tüyleri yok etmek için en mantıklı yöntem ağdadır. Her ne kadar acılı bir yöntem olsa da bir, bir buçuk ay tüyler de çıkma gibi bir durum olmaz. Bununla birlikte tüylerde her geçen gün azalma ve incelme söz konusu olur. Jilet ve tüy dökücülerin de kanıtlanmasa da tüyleri yayma ve kalınlaştırma gibi sorunları olabilir.

  Yüze Yapılan Lazer Epilasyonun Zararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu