Epilasyon

Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için sürekli olarak tüy alma işleminden sıkıldıysanız ve tüylerin giderek azalmasını istiyorsanız evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bitkisel kürlerden faydalanabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız bu doğal karışımları düzenli kullanmak tüylerin azalmasında oldukça etkili olacaktır. Ayrıca sadece bacak, koltuk altı, bikini bölgesi için değil aynı zamanda yüzünüzdeki istenmeyen tüyler için de bu bakım kürlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tüyleri azaltma için hazırlayabileceğiniz bakım kürleri tarifleri:

Kırlangıç Otu Kürü Tarifi

Tüy azaltmada en çok etkili olan kırlangıç otu kürü için ihtiyacınız olan malzemeler:
-30 gram lanolin
-15 gram nişasta
-10 gram vazelin
-25 gram kırlangıç otu özü sütü

Gram olarak verdiğimiz tarifleri isterseniz çay kaşığı ölçeği ile de kendinize göre hazırlayabilirsiniz. Kürü hazırlamak için ilk olarak bir tencerenin içine su koyarak kaynamaya bırakıyoruz. Faklı bir kabın içine de lanolini, kırlangıç otunu ve vazelini de koyarak karıştırıyoruz. Benmari diye adlandırdığımız eritme şeklini kullanacağımız için kaynayan su dolu kabı içine malzemeleri koyduğunuz kabı yerleştirerek buharda yavaşça malzemelerin eriyerek karışması için karıştırıyoruz. Daha sonra nişastayı da ekleyerek kıvam alana kadar karıştırma işlemine devam edebilirsiniz. Soğuduktan sonra tüm vücut için kullanıma uygun olan tüy azaltıcı maskeyi kullanabilirsiniz. Bu maskenin vücudunuzda oldukça uzun kalması etkili olması için oldukça önemlidir. Yaklaşık 7 veya 8 saat kadar vücudunuzda kalması gerekmektedir. Daha sonra ılık bir su yardımı ile maskeyi cildinizden arındırabilirsiniz. Haftada en fazla 2 kez yaparak düzenli kullanımda tüylerinizin zayıflayacağını ve azalacağını göreceksiniz.

  Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır

Hamam Otu Kürü Tarifi

Tüylerin kısa sürede azaltılmasında en etkili olan bitkisel ot kesinlikle hamam otudur. Hamam otu kürü için ihtiyacınız olan malzemeler:
-Uygulama yapmak için yeteri kadar su.
-Yine uygulama yapmak için yeteri kadar hamam otu.

Hazırlaması ve kullanımı oldukça basit olan hamam otu kürünü elde etmek için su ile karıştırılarak hamam otunun çamur kıvamına gelmesi sağlanmalıdır. Çamur kıvamına gelen hamam otu kürünü masaj yardımı ile tüylü olan bütün bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Hamam otunun etkisini kürü temizlerken de görebileceksiniz ve bu kürü haftada 1 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu