Makyaj ve Güzellik

En Trend Ruj Renkleri

Makyaj yapmayı seven kadınlar bu yılın ruj renklerine bayılacaklar. Her yıl ruj trendleri değişmektedir. Mevsimlere göre farklı ruj renklerini tercih edebilirsiniz.

Her sezon çok hızlı bir şekilde kendini yenileyen ve sürekli yeni bir trendin ortaya çıkartıldığı kozmetik sektöründe, geçtiğimiz yıllar ve bu yılda dahi değişimler artık yıllık değil sezonluk şekilde olacak şekilde değişmektedir.

Makyaj uzmanlarının kadınlara önerdikleri renkler, moda ikonlarının tavsiyeleri, tanıtım reklamları vb. pek çok seçenek kadınların dikkatini bir hayli dağıtsa da; çözüm olarak günlük olarak yaptıkları saç biçimlerine ve makyaj biçimlerine göre doğru ruj tercihlerini yapmak kendilerine en basit yol olarak gözükmektedir.

Örneğin; kışın daha pastel tonlarda giyinmeyi tercih eden bir kadının makyajında da aynı pastelliği yakalamasıyla birlikte; hafif bir pastel makyaja parlak pembe ruj sürmenin hiç bir mantığı bulunmamaktadır. Renklerin de tıpkı makyaj tercihleri gibi kullanılmasının uygun olduğu alanlar ve kullanılmasının uygun olmadığı alanlar bulunmaktadır.

Bir kadının gece katıldığı bir davete günlük olarak yaptığı sade makyajla gitmesi ne kadar özensiz duracaksa, yaz mevsiminde plajda hafif bir renklendirici ruj sürmesi yerine ağır bir göz makyajıyla oturması da aynı şekilde abes bir durum yaratacaktır. Her şeyden önce bu noktada kadınların asıl çözümlemesi gereken durum, kullanmaları gereken ruj renklerini nasıl seçmeleri gerektiğini bilmeleridir.

Çünkü genel yapı itibariyle; saç, makyaj ve kıyafet birbirlerini bütünleyen ayrılmaz üçlü bir bütündür. Ruj rengi de makyajın kusursuz olması adına doğru seçilmesi gereken ürünlerden bir tanesidir. Gözümüzün önüne gayet şık giyinmiş, saç yapısı da kıyafetine son derece uygun bir kadın getirelim.

Bu kadının bu iki alanda dört dörtlük olmasının yanında makyajında rujunun çok alakasız mat bir bordo olması ya da çok parlak bir turuncu olması nasıl kişiyi estetik olarak rahatsız edecekse, kadınların da aynı şekilde bu tip noktalara çok dikkat etmesi ve mümkün mertebe sürekli yeni trendleri ve uzman görüşlerini takip etmeleri gerekmektedir.

Ruj Renkleri Nasıl Seçilir?

  • Ruj renklerinin tercihinde ana nokta bir kadının kendi ten rengidir. Kadının kendi ten rengine göre deneyip almak istediği rujları, el bileğine sürerek yakışıp yakışmadığını anlaması mümkündür. Çünkü vücut yapısında ten renginin en iyi anlaşıldığı bölge bileğin iç kısmıdır
  • Her mevsimin kendine özgü ruj renkleri olduğu unutulmaması gerekliliğinden, yazın kişinin kasvetli görünmesine sebep olacak renklerden uzak durması; aynı şekilde kışın da gereksiz cıvıl cıvıl görüntü yaratacak canlı renklerden uzak durması gerekmektedir.
  • Yazın daha tercih edilebilir tonlar şeftali tonları ve buna benzer hafif tonlardır. Kışın ise kırmızı, mat kırmızı, bordo, koyu kahve vb. yeni moda rujların tercih edilmesi daha uygundur.
  • Az önce bahsettiğimiz ten renginin uygunluğunun olmasının yanında rujla göz renginin ortaya çıkarılabileceği unutulmamalıdır. Bu ruj renklerinden tercih yaparken göz renginizle uyumlu olup olmadığını da ürünlerin tester’larıyla (deneme ürünü anlamına gelmektedir) anlayabilir, aynada kendinize baktığınızda eğer bakışlarınızın daha parlak ve daha anlamlı göründüğüne tanık olabilirsiniz.
  • Böyle bir koşul için örnek verecek olursak, açık renk göze sahip ve bunun yanında açık renk tene de sahip kadınların rahatlıkla pembe tonlarından ve kırmızı tonlarından yararlanabilmeleri mümkün hale gelmektedir. Tam tersi koyu renk bir tene ve koyu renk bir göz rengine sahip olan kadınların ise daha “nude” yani sade tonları tercih etmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte bordo tonları, koyu kahve tonları; belki koyu kırmızı tonları da tercih edilebilir ruj renkleri arasındadır.
  • Son moda ruj renklerini sorgusuz sualsiz gidip satın almak, kadınların yaptıkları en büyük hatalardan biridir. Kadınların tercih yaparlarkenki asıl kıstaslar, ten renklerine uygun renkleri tercih etmelerinden geçmektedir.
  • Örneğin; kumral renk tene sahip kadınların tercih etmeleri gereken renkler pembe renk ve tonları, somon rengi, kırmızı renk ve tonları ya da şeftali rengi olmalıdır. Bunun dışında sadece ruj trendleri bu yönde diye koyu kahve renk ruj ya da mürdüm rengi ruj almanın bir mahiyeti bulunmamaktadır. Her moda olan ürün her insana yakışmaz kıstasını göz önünde bulundurmak gerekir.
  • Kadınların ruj tercihlerinde nasıl bir görüntüye sahip olmak istediklerinin de önemli bir payı bulunmaktadır. Dudaklarda kullanılan solgun renkli rujlar, dudakların daha aydınlık görünmesini sağlayıp daha çok göz makyajına dikkatleri yöneltmektedir. Bunun yerine kullanılabilecek sıcak renklerdeki rujlar da da parlak biçimlerdeki rujlar ise ruju kullanan kadının daha genç ve daha enerjik gözükmelerine yardımcı olmaktadır.

  Canlı Renkteki Rujlar Nasıl Sürülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu