Makyaj ve Güzellik

Tırnaklar Nasıl İnce Uzun Görünür?

Tırnaklarında kendine has bir modası olduğunu unutmayın. Bir zamanlar ayılıp bayıldığınız tırnak modelleri bir mevsim sonra tamamen demode kalabiliyor. Eğer yeniliklere açıksanız yeni tırnak trendinde de haberdar olmalısınız. Yeni eğilim tırnakları ince ve uzun gösterecek manikür modelleri.

Tırnakları İnce Göstermenin Yolları

Tırnakları ince ve uzun gösterebilmenin iki temel yöntemi vardır. Birincisi tırnaklarınızın son derece bakımlı olması gerekmektedir ki bu hem içten hem de dıştan beslenme ile olur. İkincisi ise törpüleme şeklidir. Öncelikle tırnağınızı ince gösterebilmek için yeni moda tırnak akımlarına dâhil olmanız gerekmektedir. Eskiden çok modern bulunan küt, ya da kare tırnaklar yerine şimdilerde isimleri badem ve stiletto olarak anılan tırnak şekillerinin yapılması ile mümkün olmaktadır. Bu modellerin özelliği tırnak yatağından başlayarak törpülenmesi ve uçlara doğru gittikçe sivrileşmesidir. Bu yöntem gerçekten tırnaklarınızı olduğundan uzun gösterecektir. Badem şekil tırnak uçlarını klasik oval şekle göre tırnak uçlarının biraz daha sivrileştirilmesi ile oluşan bir modeldir. Ancak bu sivrilik ve incelik de size yetmezse stiletto denilen ve bademden daha ince tırnak uçlarından oluşan törpüleme şeklini kullanabilirsiniz.

Tırnakları Uzun Gösterme Yolları

Yukarıda bahsedilen badem ve stiletto tırnak törpüleme şekilleri tırnağınızı olduğundan daha ince göstermenin yanında tabi ki daha uzun da gösterecektir ancak sadece bu göz yanılgısı yetersizdir. Eğer gerçekten uzun ve daha şekilli görünmesini istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır. Birincisi en doğal yöntem olan tırnağı besleme yöntemidir. Hem aldığınız vitamin ve minarelere dikkat ederek tırnaklarınızın vitaminsizlikten kırılmasını, sararmasını engelleyeceksiniz, tırnaklarınızın hızla uzamasını sağlayacaksınız. Hem de dışarıdan besleyici yağlar, özellikle E vitamini içeren kremler ile destekleyeceksiniz. Böylece doğal yollardan tırnaklarınızı uzatmış ve dilediğiniz gibi törpülemiş olacaksınız. Bir diğer yöntem ise son dönemlerin gözde uygulaması olan protez tırnaklardan deneyeceksiniz.

Protez Tırnak Nedir?

Pek çok takma tırnak şekli vardır. Akrilik, jel ve buna benzer takma tırnak şekli vardır ancak Türkiye’de genellikle akrilik tırnak uygulaması yaptırılmaktadır. Bu tırnaklar görüntü olarak çok bakımlı ve havalı görünse de tırnağa son derece zarar vermektedir. Tırnağın üzerine yerleştirilen sert ve doğal olmayan madde sebebi ile tırnaklar hiç nefes alamamakta ve zamanla incelmektedir. Ayrıca protez tırnakların ortalama iki haftada bir yenilenmesi gerektiğini unutmayın.

  Yüzünüzü İnce Gösteren Makyaj Hileleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu