El Ayak Bakımı

Takma Tırnak Kullanmanın Püf Noktaları

Güzelliğinizi tamamlayan ve etkileyen unsurlardan biri de ellerinizin bakımıdır. Özellikle tırnaklarınız bakımlı değilse, güzelliğinize gölge düştüğünün kanıtıdır. Çeşitli sebeplerle tırnaklarınızı uzatamayabilirsiniz veya tırnaklarınızın görüntüsünden memnum olmayabilirsiniz. Ellerinizi, tırnaklarınızı beğenmiyorsanız, tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa ya da tırnak yeme gibi bir alışkanlığınız var ise takma tırnak kullanabilirsiniz. Takma tırnak kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır.
Takma Tırnağı Nasıl Kullanmak Gerekir?
Tırnaklarınızı ojeden tamamen arındırıp, temizleyip kuruladığınız zaman kullanmalısınız. Takma tırnaklarınızın altına özel yapıştırıcısından ince bir fırça yardımıyla sürüp kendi tırnaklarınızın üzerine kökünden başlayarak yukarı doğru yapıştırabilirsiniz. Hava kabarcığı kalmamasına dikkat ediniz. Yapıştırdıktan sonra yarım saat kadar tırnaklarınızı kullanmamalısınız.

Yapıştırıcının etkisi ilk günlerde çok olacağından, ilk günler çıkarmak isterseniz zorlanabilirsiniz. Bir iki gün tırnaklarınızı çıkarmamalısınız. Tırnaklarınızı çıkarırken de özen göstermelisiniz. Gün sonunda ılık suda bekletip, yapışkanın etkisini kaybetmesini bekleyerek rahatça çıkarabilirsiniz. Günlerce tırnağınıza yapışık bir şekilde kaldığı için tırnaklarınız nefes alamaz ve kimyasal maddeye maruz kalarak zarar görür. Tırnaklarınızı çıkardıktan sonra tırnaklarınız sert olacağı için yumuşatmak amacıyla ellerinize vazelin veya krem sürerek bakım yapabilirsiniz.

Tırnak uzatamayıp, takma tırnak kullananlar için, güzelleşmek isterken, kalitesiz tırnak kullanıp, alerjik reaksiyonlar meydana gelmemesine dikkat ediniz. Ayrıca tırnaklarınızda yara mantar varsa takma tırnak kullanmamalısınız. Takma tırnaklarla tak çıkar gibi süreklilik isteyen işlerle uğraşmak istemiyorsanız, protez tırnak uygulaması yaptırabilirsiniz.
Protez Tırnak Kullanışlı Mıdır?
Protez tırnağı düzenli olarak bakımları yapıldığı sürece süresiz kullanabilirsiniz. Takma tırnak gibi yabancılılık hissi yaşamazsınız. Sıcak suda, denizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak protez tırnağında riskleri mevcuttur. Kuaför salonlarında uzmanlar tarafından yapılan protez tırnaklarda ışınlar kullanıldığı için cilt kanseri riskini arttırdığı unutulmamalıdır.

  Ayak Şişmesi Neden Olur? Ne İyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu