Saç Bakımı

Siyah Saç Kızıla Nasıl Boyanır?

Siyah tonlardaki saçlarınızı kızıla boyatmak istiyorsanız renk uyumu olması gerekir. Saç rengi değiştirilebilir fakat uygulanması gereken yöntemlere dikkat edilmelidir.

Kadınların saç renkleri konusunda ani karar değişiklikleri çok sık görülen bir durum olsa da, bu kararların değişimlerinde yaşanan anilikler saçlarda da aynı şekilde maalesef ki yaşanamamaktadır.

Özellikle siyah renkli saçlara sahip kadınların saç renklerini açık renklere çevirmeleri için kaçınılmaz olarak saçlarına bir kaç renk açıcı işlem uygulamaları şarttır.

Bu işlemler için bir güzellik merkezinde ya da kuaförlerde orial (oryel diye okunmaktadır) adını verdiğimiz kimyasal renk açıcıların saçlarda uzun süreli tutulması, hem saçların mevcut keratinini yok etmekte; hem mevcut yapısını ciddi anlamda incelterek güçsüzleştirmekte hatta bazı acemi kuaförlerin elinde de saçlar yanmaktan kurtulamamaktadır.

Bahsedilen sebepler yüzünden siyah saçlı kadınların mümkün oldukça saçlarına zarar vermeden saçlarını kızıl gibi tonlara çevirmeleri için siyah saçı kızıla döndürme konusunu oldukça iyi araştırmaları gerekmektedir.

Siyah Saçın Kızıla Boyanması

Siyah saçı kızıla boyarken asıl büyük avantaj, koyu renkte olan saçı saçı kızıl renge geçirmekten geçmektedir. Bunun sebebi bir çok kez siyah renk uygulaması gören saçların, daha açık tonlara dönüştürülürken mecburen kimyasal açıcılar uygulanarak yıpratılması sonucunda siyah boya saçtan kusturulmaya çalışıldığından; kızıl gibi tonlara ulaşmak sarı gibi açık tonlara nazaran çok daha kolay olmaktadır.

Çünkü siyah, renk açıcı işlem gördüğünde en fazla koyu çikolata rengi ya da koyu bakır rengi gibi tonlara dönüşmektedir. Bu tip tonlardan da en kolay geçilebilecek renk kızış olmaktadır.

Saçların zemin olarak bu tip tonlarda kalması üzerine kızıl tonlarının tam olarak tutması için çok avantajlı olmaktadır. Yani saça açıcı işlem yapıldıktan sonra direkt olarak kızıl boya sürülmesi, istenilen kızılın yakalanması için gayet uygun olmaktadır.

Ancak burda bahsedilen tonlar tabi ki ışıl ışıl parlayan açık kızıl tonları değildir. Çünkü ateş rengi kızılların oluşması için biraz zaman geçmesi gerekmektedir. Siyahtan ilk kızıla dönüşlerde ton olarak koyu kızıl tonları tutturulurken, süreç ilerledikçe bir kaç boyamadan sonra daha parlak ve daha açık kızıl tonlar ancak oluşturulabilecektir.

  Koyu Saç Sarıya Boyatılırsa Zarar Görür Mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu