Cilt Bakımı

Sivilce Nasıl Geçer

Hepimizin ergenlik dönemlerinde başımızdan geçen en büyük cilt sorunlarındandır sivilceler. Ergenlik dönemlerinde gerçekleşen hormonsal değişimlere bağlı olarak özellikle burun alın ve çene bölgesinde baş gösterirler.
Fakat her bireyin cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu nedenle en sorunlu cilt tipleri yağlı ciltlerdir. Yağ ciltlerde gözenekler daha açıktır ve ortamda bulunan toz kir ve partikülleri kendine çeker. Bu kir zerrecikleri ile tıkanan gözenekler zamanla sivilce olarak ortaya çıkar.

Yağlı ciltlerin her daim sorunu olmuştur Sivilceler. Çeşitli özel bakım önerileri, cilt tipine uygun maskeler ve çeşitli kozmetik sivilce kremleri ile sivilceleri geçirmek mümkün olabilir.

Sivilceleri Geçirmek için Öneriler

  • Rutin olarak temizlenen cilt üzerinde sivilce oluşumu ortadan kalkar. Yüzünüzü derinlemesine temizlemek için meyve sabunlarından ve süt içerikli ph değeri yüksek sabunları tercih edebilirsiniz.
  • Derinlemesine bir cilt temizliği için gül suyunu her gece uyumadan önce pamuk ile tüm cildinize uygulayarak sivilcelerinize veda edebilirsiniz.
  • Elma sirkesi ile sivilceleri yok etmek mümkün. Her gece bir miktar su ile sulandırdığınız elma sirkesini sivilcelerinizin üzerine uygulayarak sivilcelerinizi tedavi edebilirsiniz.
  • Cilt rengini açma özelliğine sahip olan limonu, sivilceleri yok etme yöntemi olarak da kullanabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği ile yüzünüze sürdüğünüz limon suyu hem sivilcelerinizi yok edecek hem de cilt renginizin açılmasını sağlayacaktır.
  • Aktara uğrayarak bir tutam Lavanta ve kekik alarak evinizde sivilceleriniz için özel bir tonik hazırlayabilirsiniz. Bir su bardağı kaynar suyun içerisine atacağınız 1 tutam lavanta ve kekik ile elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayabilirsiniz.
  • Mucizevî bir besin olan balı, yüzünüze ince bir tabaka halinde sürerek cildinizin nem dengesini korurken aynı zamanda sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.
  • Papatya çayı ile saç renginizi açabildiğiniz gibi yüzünüze sürerek sivilceleri ortadan kolayca kaldırabilirsiniz.
  • Özellikle beyaz Kil maskelerini kullanarak ölü hücreleri arındırabilir daha temiz ve sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz
  • Tamda mevsiminde olduğumuz çileği bol bol tüketerek sivilce oluşumuna dur diyebilirsiniz.
  • Ayrıca kuruyemiş ve turunçgil meyvelerinde bulunan vitamin ve minareler sayesinde sivilce oluşumundan kurtulabilirsiniz.
  Gözlerin Altında Oluşan Koyu Halkalar Nasıl Gizlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu