Cilt Bakımı

Sivilce İzleri İçin Maske

Sivilceler özellikle yüzlerde oluşarak kişilerin rahatsız olmasını sağlayan en büyük cilt sorunlarından birisidir. Hiç kimse yüzünde veya vücudunun herhangi bir yeri de sivilce çıkmasını istemez. Fakat gerek ergenlik çağında gerekse cildin yağlı olması nedeni ile sivilce çıkması kaçınılmaz bir durumdur. Sivilce çıkması durumunda kişileri rahatsız ettiği için sivilce ile oynama, sıkma gibi yöntemler ile başvurulması durumunda ise sivilce izlerinin yüzde kalması mümkün olan bir durumdur. Sizler de yüzünüzde sivilce izleri kalmış ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız sizler için bazı önerilerimiz olacak.

Öncelikle sivilce izlerinin oluşmaması için yüzünüzde sivilce çıktığında bu sivilce ile oynamamalı ve sıkmamalısınız. Çünkü sivilcelerin sıkılması yüzde iz kalması için bir davetiye olacaktır.

Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün mü?

Sivilce izleri özellikle yüzde bulunması durumunda kişileri oldukça rahatsız eder. Bunun için giderilmesi için çeşitli yollar denenmektedir. Sivilce izlerinin kapatılması için fondöten kullanımı tabi ki o anı kurtarmak için çözüm olsa da kalıcı bir çözüm olmadığı gibi ciltte yeni sivilcelerin çıkması ve cilt problemlerine davetiye çıkarmasına yardımcı olur. Sivilce izlerinden kurtulmak ise zor olsa da imkansız bir durum olmadığı gibi kurtulmak ise mümkündür. Bunun için doğal bazı maskeler bulunmaktadır. Sizler için bu maskelerden etkili olan birkaç maskeyi paylaşmak isteriz.

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Maske

Limon ile Badem Yağı Maskesi

  • 1 Yemek Kaşığı Limon Suyu
  • 1 Yemek Kaşığı Bal
  • 1 Yemek Kaşığı Badem Yağı
  • 2 Yemek Kaşığı Süt

Yukarıda ki malzemeleri bir kasede karıştırın ve yüzünüze sürün. 20 dakika kadar yüzünüze bekleterek ılık su ile durulayın. Bu karışımı her gün düzenli olarak 7 gün uygulamalısınız.

Bal ile Aspirin Maskesi

  • 2 Yemek Kaşığı Bal
  • 3 Adet Aspirin
  • Birkaç Damla Su

Aspirini bir kaseye koyun. Üzerine birkaç damla su ekleyerek aspirin ezerek bir kıvama getirin. Fakat bunu yaparken kesinlikle çok su koymamaya dikkat etmelisiniz. Aspirinleri ezdikten sonra balı ilave ederek karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekleterek ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada en fazla 3 kez uygulamalısınız.

  Cilt Rengi Nasıl Açılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu