Cilt Bakımı

Sırttaki Sivilceler Neden Çıkar? Nasıl Geçer?

Sivilce akne problemlerinin en başında gelmekte olup, genellikle yüzde bulunsa da vücudun belirli bölgelerinde çıkmaktadır. Özellikle bazı kişilerde sırt bölgesinde çıkarak can yakıcı olabilir. Sırtta çıkan sivilceler kışın sadece can yakıcı olsa da yazın giyilen kıyafetler nedeni ile görünüm olarak da etkileyici olabilir. Sırtta sivilce çıkan kişiler genellikle bu sivilceleri yok edemeyeceği için kendiliğinden geçmesini bekler. Fakat geçse de kısa süre sonra tekrar farklı bir noktasında tekrarlayabilir. Sırtta sivilcelerin çıkmasında ki neden genellikle yüzde çıkması ile aynıdır. Yani stres, ergenlik dönemler, hormonal sorunlar, çevresel faktörler ve giysilerdir. Bu nedenlerin ortadan yok edilmesi pek mümkün olmadığı için genellikle nasıl giderilebilir buna bakmak gerekmektedir. Bizlerde bunun için sırttaki sivilceler nasıl geçer araştırdık ve doğal yöntemler keşfettik.

Sırttaki Sivilceler İçin Doğal Yöntemler

Sivilceler ile baş etmek oldukça zor olsa da mümkündür. Bunun için çeşitli araştırmalarımız sonucunda doğal yöntemler keşfettik. Bu yöntemleri ve uygulanışlarını sizler ile paylaşarak nasıl giderildiği hakkında bilgiler vereceğiz.

  • Çay Ağacı Yaprağı

Çay ağacı yaprağı içerisinde barındırdığı antiseptik ve anti bakteriyel özelliği ile sivilceler ile mücadele etmektedir. Bunun için oldukça faydalı olup, sadece sivilceleri değil sivilce lekeleri içinde oldukça etkilidir. Pamuklu bir beze 5 ile 6 damla çay yaprağı yağı damlatarak sırtınıza her gün 3 kez dairesel hareketler ile sürmeniz etkili bir yöntem olacaktır.

  Yağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler
  • Limonlu Su

Limon, sivilceler ile baş etmenize yarayan en büyük faktör olup, içerisinde barındırdığı sitrik asit ve hücre yenileyici özelliği ile oldukça faydalıdır. Limon suyunun uygulanışı ise oldukça kolay olup, sırtınızı ılık su ile yıkadıktan sonra limon suyunu sürerek biraz bekletmeli ve daha sonra soğuk su ile durulamalısınız. Fakat limon suyunu sürerek güneşte beklememeniz gerekmektedir.

  • Domates

Doğal ağartma maddesi olarak bilinmekte olan domates, sivilceler için de muhteşem bir seçenek olacaktır. 1 dilim domates ile sırtınızı hafif şekilde ovalayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günde 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu