EpilasyonVücut Bakımı

Sir Ağda Nasıl Yapılır

Son dönemlerde özellikle bayanların sir ağdayı daha çok tercih etmesinin en önemli sebeplerinden birisi de sir ağdanın içinde şeker bulunmamasıdır. Bunun için de tüylerin şekerden beslenmesi olmayacak ve tüyler uzarken daha zayıf uzayacaktır. Aynı zamanda çıkma süresi de sir ağda da daha uzun olacaktır. Sadece bayanlar için değil artık erkekler tarafında da sıkça kullanılan sir ağda ılık olarak cilde uygulanarak tüylerin alınması sağlanmaktadır. Bunun için sizlerde sir ağdayı tercih ederken bütün vücudunuzda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Evde kendinizin de rahatlıkla uygulayacağı sir ağda için yaparken bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Sir Ağda Yapımı

  • Sir ağdayı uygulamadan önce ilk olarak yapılması gereken şey ağdanın uygulanacağı bölgenin temizlenmesidir. Ayrıca diğer ağda yöntemlerinde de dikkat edilmesi gerektiği gibi kesinlikle sir ağda yapacağınız yerin de kesinlikle nemli olmaması gerekmektedir.
  • Kuru olan ve temiz olan bölgeye ılık bir şekilde ve tahta bir spatula yardımı ile oldukça ince bir tabaka şeklinde sürülmelidir.
  • Sir ağdayı oldukça sıcak olarak teninize sürmemeye dikkat etmelisiniz. İstemediğiniz yanıkların olmasına sebep olmamak için sıcaktan daha az bir kıvamda olan ılık bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Sürdüğünüz sir ağdayı kaldırmak için ağda bezlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ılık olan sir ağdayı sürerek üzerine de ağda bandını kapatarak hafifçe bastırmalı ve ağdanın beze yapışmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra ağdayı yukarı doğru yani tüylerin ters yönünde ağdayı kaldırarak tüylerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ağdayı kaldırırken parça parça değil tek hamlede kaldırmaya dikkat etmelisiniz. Bu kılları almada daha güçlü bir etki yapacaktır. Bunun için de oldukça büyük boyutlarda sir ağdayı sürmek yerine tek hamlede çekebileceğiniz şekilde cildinize sürmeye dikkat etmelisiniz.
  • Sir ağdanın en ince tüyleri bile almasını sağlamak için oldukça ince bir şekilde ağdayı sürmeye dikkat etmelisiniz.
  • Sir ağdayı kullanırken bir kez sürdüğünüz bir yere mümkün olduğunca bir daha ağda sürmemeye dikkat etmelisiniz. Bu yapacağınız işlem cildinizde tahriş olmasına ve morarmaların olmasına sebep olabilmektedir.
  • Sir ağdayı yaptıktan sonra temizlemek için ağda yağlarını tercih ederek kolaylıkla ağda kalıntılarından kurtulabilirsiniz.
  Ağda Sonrası Bakım Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu