Saç Bakımı

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Özellikle saç rengini açarken kullanacağınız yöntemler oldukça önemlidir. Özellikle saçınızın sağlamlığını ve sağlığını koruyarak saç rengini açmak oldukça önemlidir. Ana saç renginizin rengi açık tonlarda ise doğal yöntemleri kullanarak saç renginiz yavaş yavaş açabilirsiniz. Oldukça koyu renk ve boyalı bir saç rengine sahip iseniz bu kez kuaförlerin de kullandığı renk açıcıları tercih edebilirsiniz. Renk açıcıların oldukça dikkatli ve belirli bir oranda kullanılması gerekmektedir. Uzun süreli olarak saçta beklenen renk açıcılar özellikle saçı tamamen yanmasına sebep olabilir. Bunun için de renk açıcı gibi bir ürün kullanarak renk açma işlemi yapılacaksa kesinlikle bu konuda profesyonel bir kuaförden yardım almalısınız.

Papatya Suyu ve Limon ile Saç Rengi Açma

Doğal saç rengini açmak için en çok bilinen ve etkili olan bir yöntem olan papatya suyunu tercih edebilirsiniz. Papatya suyunu kaynatarak demlenmesini bekleyerek saçınıza sürerek kendiliğinden kurumasını beklemelisiniz. Özellikle yazın papatya suyunu kullanmanız güneşin de etkisi ile saç renginizin daha kolay bir şekilde açılmasını sağlayacaktır. Bu yöntemin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisi de kesinlikle saçın herhangi bir şekilde zarar görmemesidir. Sadece koyu renkli bir saç rengine papatya suyunu uygulamanız sadece saçı kurutacaktır. Bunun için de bitkisel bakım yağlarını kullanarak doğal yol ile saç rengi açma süresini doldurabilirsiniz. Papatyanın yanı sıra limon suyu da bu şekilde tercih edilen bir renk açma yöntemidir.

  Kınanın Saça Faydaları

Karbonat ile Saç Rengi Açma

Karbonat da özellikle son dönemlerde genç kızlar tarafından en çok tercih edilen saç rengi açma yöntemidir. Bu yöntem de en doğal saç rengi açma yöntemidir. Islak olan saçınıza, saçınızın uzunluğuna uygun bir ölçüde karbonatı susuz olarak serperek iyice yedirmelisiniz. Saçınızdaki boyanın akıtılması işleminde de en çok karbonat kullanılmaktadır. Karbonatın da saçınıza vereceği en büyük olumsuzluklardan birisi de sadece saçı kurutmasıdır.

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma

Elma sirkesi kullanımı da saç renginizin gözle görülür oranda açılmasını sağlayan doğal bir yöntemdir. Durulama suyuna karıştıracağınız elma sirkesi ile güneşte saçınızı rahatlıkla açabilirsiniz. Elma sirkesinin keskin kokusunu gidermek için lavanta yağı ile saçınıza bakım yaparken hoş bir koku almasını da sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu