Saç Bakımı

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir

Özellikle saçlar uzadıkça en büyük sıkıntı da saç kırıklığı sorunudur. Saç kırıkları aslında sadece uzun saçlarda değil kısa saçlarda da görülmektedir. Bunun da en önemli sebeplerinden birisi de saçın bakımının düzenli olarak yapılmamasıdır. Saç kırıkları özellikle saçın kuruluğundan oldukça hızlı bir şekilde etkilenerek meydana gelmektedir. Bununla birlikte saç için kullanılan kozmetik ürünler, saç boyaları ve saç şekillendirici ve ısı veren ürünler de saçın kırılması için oldukça etkili olan nedenler arasında yer almaktadır. Saç kırıklarını gidermek için saçınızı kestirmek zorunda olmadığınızı da hatırlatmak isteriz. Bunun için evde uygulayabileceğiniz bazı kürler ve alacağınız bazı önlemler ile saç kırıklarınızı azaltabilir ve oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Saç kırığı oluşumunu engellemek için ısı ile saçı şekillendiren ürünleri olabildiğince az kullanmalısınız.

Saç boyalarında doğal ve kaliteli olanları tercih etmeniz de saç kırığının oluşmasını engelleyecektir.

Ada çayı maskesi: Saç kırığını engellemek için süreceğiniz bu bakım kürü için ihtiyacınız olan malzemeler:
-2 çorba kaşığı adaçayı yağı
-4 çorba kaşığı bal

Yukarıdaki malzemeleri karıştırarak saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar (yani tamamına) bakım kürünü uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak tüm saç tellerinize yedirdiğiniz adaçayı maskesini yaklaşık olarak 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Ilık bir su ile saçınızdan kolaylıkla arındıracağınız bu maskeyi haftada en fazla 2 kez uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi maskesi: Saç kırıkları için oldukça etkili olan bu maske için gerekli olan malzemeler:
-10 bardak su
-1 çay bardağı elma sirkesi

Elma sirkesi oldukça keskin olduğu için su oranını her zaman daha fazla kullanmanız gereklidir. Yapmış olduğunuz bu karışımı saçınızın tamamına dökerek ıslanmasını sağlamalısınız. Masaj yardımı ile yaklaşık yarım saat saçınızda kalması kırıkların giderilmesi için oldukça etkili olacaktır. Saçınızdan Ilık bir su ile karışımı durulamalısınız. Bu maskenin sadece kırıklarda değil aynı zamanda saçın parlaklığını da geri kazanmasında oldukça etkili bir bakım kürü olduğunu göreceksiniz..

Badem yağı maskesi: Hem saç derisi için hem de saç kırıkları için oldukça etkili olan badem yağı maskesi için gerekli olan malzemeler.
-Yarım muz
-Yarım çay bardağı badem yağı
-2 çorba kaşığı limon suyu

Kürü hazırlamak için ilk olarak muzu püre haline getirmeniz gereklidir. Daha sonra bir kabın içine tüm malzemeleri de ekleyerek maskeyi hazırlayabilirsiniz. Saçınıza sürdüğünüzde masaj yapmayı da ihmal etmeden bu maskeyi saçınızda yaklaşık 1 saat kadar bekletmelisiniz. Ilık su yardımı ile maskeyi kolaylıkla temizlerken haftada 3 kez maskeyi yapabilirsiniz.

  Koyu Saç Sarıya Boyatılırsa Zarar Görür Mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu