Saç Bakımı

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Günlük kulanım için en çok tercih edilen saç şekli düz saç şeklidir. Evde de kolaylıkla saçınızı düzleştirerek dışarı çıkmak için kısa sürede hazırlanabilirsiniz. Evde yapacağınız bu yöntemler ile gün boyu saçınızın düz bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kabarık ve sık saç tipleri için saç düzleştirme oldukça zor olabiliyor.

Saç düzleştirme teknikleri ile artık her saç tipini kolaylıkla dümdüz bir hale getirebilirsiniz.

  • Fön makinesi kullanarak evde fırça yardımı ile hem saçınızı düzleştirebilir hem de fön çekilmiş gibi formlu bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun için de kendinizi geliştirebilirsiniz ve bir kuaför gibi fön makinesi ile saçınızı düzleştirebilirsiniz. Fön makinesi ile yapılan düzleştirme işlemi diğer tekniklere oranla biraz daha uzun süreli korunduğu için en sık tercih edilen saç düzleştirme tekniğidir.
  • Özellikle artık herkesin evinde bulunan saç düzleştiriciler ile saç düzleştirme işlemi en çok tercih edilen bir diğer yöntemdir. Saç düzleştiriciler oldukça yüksek ısı vererek saçı düzleştirme işlemini yapmaktadırlar. Oldukça pratik bir şekilde saç düzleştirme işlemi yapabileceğiniz saç düzleştiricilerini kullanırken dikkatli olmanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Saçınızın yanmaması ve kırılmaması için yüksek ısıda çalıştırdığınız düzleştiriciyi uzun süreli olarak saçınızda bekletmemelisiniz. Bunun yerine iki kat olarak saçınızın üzerinde düzleştirici ile geçmek saçınızın daha düz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.
  • Kalıcı saç düzleştirme işlemleri özellikle iş kadınları için en çok tercih edilen bir yöntemdir. Bunun için de kullanılan tekniklerin profesyonel kuaförler tarafından yapılması saçınızın zarar görmemesi için oldukça önemlidir. Kalıcı olarak yapılan saç düzleştirme yöntemi 6 aya kadar saçınızın düz kalmasına yardımcı olabilmektedir. Yıkamadan sonra bile düz görüntüsünü bozmayan bu yöntem ile oldukça pratik bir şekilde saç düzleştirme işlemi yapabilirsiniz.
  • Evde yapacağınız bir maske de saç düzleştirmede kullanacağınız doğal bir yöntem olacağından tercih edebilirsiniz. Limon suyu ve Hindistan cevizi yağını kullanarak yapacağınız bakım kürü ile hem düz hem de oldukça parlak bir saça kavuşabilirsiniz.
  • Saçı düzleştirmek için yine evde yapacağınız hem doğal hem de etkili olan süt ve ballı maskeyi de tercih edebilirsiniz
  Kısa Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu